המחאה נגד הרפורמה המשפטית שמקדמת הממשלה נמשכה גם אתמול (שבת, 15.4) עם עשרות אלפי מפגינים שהשתתפו בהפגנות שנערכו בערים השונות באזור השרון.

המפגינים מחוץ לתחנת המשטרה בגלילות. צילום: עידו מאירוביץ

המפגינים מחוץ לתחנת המשטרה בגלילות. צילום: עידו מאירוביץ

המפגינים התייצבו עם מוטיבציה מוגברת, לאחר שיממה לפני כך מאות הפגינו מחוץ לתחנת משטרת גלילות בעקבות מעצרו של דן אורנשטיין, מנכ"ל צ'מפיון מוטורס, במהלך הפגנה שנערכה בהרצליה פיתוח מול ביתו של בעלי ערוץ 14 יצחק מירילשוילי, בטענה כי הערוץ משרת את האינטרסים של ראש הממשלה, בנימין נתניהו.

ליהי לפיד נואמת בהפגנה בהרצליה. צילום: זאב ינאי

ליהי לפיד נואמת בהפגנה בהרצליה. צילום: זאב ינאי

כ-14 אלף איש השתתפו בהפגנה שנערכה ברחבה מול בניין עיריית הרצליה, בה נאמו בין השאר ליהי לפיד, רעייתו של יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד פרופ' רפי מלניק, נשיא אוניברסיטת רייכמן, שאמר בנאומו: "כואב לי לומר לכם שחלק מההישגים האדירים של כלכלת ישראל בוזבזו לטובת ההפיכה המשטרית. החדשות הטובות הן שיסודות המשק עדיין איתנים ואם נצליח לבלום את ההפיכה, המשק יתאושש למרות שייקח לנו זמן ממושך לזכות מחדש באמון שכלכלת ישראל נהנתה ממנו בשנת 2022. החדשות הרעות הן שהשלמת החקיקה תדרדר את המשק לתהום".

פרופ' מלניק הוסיף: "אני בטוח שראש הממשלה מבין את המחיר העצום שאנחנו משלמים לטובת ההפיכה המשטרית. המחיר בא לידי ביטוי אמש בהחלטת חברת הדירוג מודי"ס שהורידה את תחזית הדירוג של המשק. משמעות החלטת מודי"ס היא עליית הריבית שנצטרך לשלם על החוב הממשלתי. הממשלה תצטרך להקצות משאבים בתקציב הקרוב על חשבון שימושים אחרים בריאות, חינוך, תשתיות וכו'. זה גם ישפיע על הריביות למגזר העסקי כלומר פחות השקעות ופחות צמיחה ועל משקי הבית כלומר ייקור משכנתאות ואשראי אחר".

בסיום ההפגנה בהרצליה נערכה הופעה של הזמר חמי רודנר.

במקביל, בהפגנת תומכי המהפכה המשפטית בהרצליה, שאליה הגיעו עשרות מפגינים, אל מול אלפים שהפגינו נגד המהפכה, אחד התומכים קרא במיקרופון לעבר ההפגנה הנגדית: "חבל שהיטלר לא גמר אתכם, נטפל בכם כמו בערבים".

בהרצליה קונים מעסקים מקומיים
ההפגנה בכפר סבא. צילם: דב גזית

ההפגנה בכפר סבא. צילם: דב גזית

מעל ל-20 אלף איש השתתפו בהפגנה שנערכה בכיכר העיר (רחבת קניון ערים) בכפר סבא.

להפגנה שנערכה בחניון היובל מול בית יד לבנים ברעננה הגיעו כ-10,000 איש. ההפגנה יצאה לדרך לאחר צעדה בהשתתפו אלפי אנשים לאורך רחוב אחוזה.

הפגנה נגד המהפכה המשפטית ברעננה. צילום: פרטי

הפגנה נגד המהפכה המשפטית ברעננה. צילום: פרטי

להפגנה בהוד השרון שנערכה ברחבת הספרייה העירונית ברחוב השחר הגיעו כ-5,000 איש.

מצעד השפחות ברמת השרון. צילום: שי קוריאנסקי

מצעד השפחות ברמת השרון. צילום: שי קוריאנסקי

כ-4,000 מפגינים מחו נגד המהפכה המשפטית בהפגנה שנערכה בכיכר העצמאות מול בניין עיריית רמת השרון. לפני ההפגנה נערך מיצג של מצעד השפחות בהשתתפות עשרות נשים לבושות באדום.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן