גיל קלמפרר, בן 70, נשוי, אב לשלושה ילדים וסבא לחמישה נכדים, גר בשכונת נווה זמר שבמרכז רעננה, פנסיונר, מוביל את הוועד של השכונה בשנים האחרונות, ובזמנו הפנוי שר בשתי מקהלות ומטפל בנכדים.

דורון כץ נדל"ן מעוניינם למכור נכס?

איך הגעתם לשכונה?

"גרנו הרבה מאוד שנים בחיפה, ועברנו כדי להתקרב לילדים שגרים במרכז. הסתובבנו וחיפשנו הרבה בתל אביב, בהרצליה, בראשון, והשכונה הזאת הכי מצאה חן בעינינו מבחינת התכנון שלה, מבחינת העלויות בהשוואה למקומות אחרים, מה שנקרא – עלות תועלת. בנוסף, רעננה היא עיר שיש לה שם מאוד טוב והיא מוכחת ככזאת. יש פה גישה מאוד טובה ונכונה לתושבים, גישה שלא מוצאים במקומות אחרים".

תספר על השכונה.

"מדובר בשכונה חדשה שיהיו בה בסופו של דבר 3,500 יחידות דיור, בבנייה לא גבוהה, ובאופן כללי זאת שכונה מרווחת עם הרבה מאוד שטחים ירוקים, עם תכנון של פעילויות לילדים ובני נוער. מבחינת שטחים ציבוריים היא בהחלט בשורה הראשונה. תכנון של בתי הספר ומוסדות החינוך באמת לדוגמה. יש פה הרבה הרבה מאוד מוסדות חינוך שמשרתים את כל האזור. יש פה את בית ספר 'ליאור', יש בית ספר למחוננים, יש את בית ספר אתגרים שהוא אזורי, נבנה בית של אלוט. בשכונה עדיין אין חטיבה ותיכון אבל זה נמצא בתהליכים".

והוא מוסיף: "האוכלסייה פה מדהימה, מאוד מגוונת. יש הרבה מאוד משפחות צעירות אבל גם הרבה אנשים שמכרו בתים גדולים וקנו בתים בשכונה. יש מגוון מאוד גדול של אנשים ופעילויות חברתיות ענפות. יש קבוצות ענפות ברשתות החברתיות, ויש פעילות מאוד מוצלחת במרכז הקהילתי היוצא דופן אותו מנהל בחור נפלא בשם חגי".

לרשת פרח לחינוך מיוחד דרושות סייעות. לחצ.י. לפרטים
גיל קלמפרר, יו"ר ועד שכונת נווה זמר רעננה. צילום: פרטי

גיל קלמפרר, יו"ר ועד שכונת נווה זמר רעננה. צילום: פרטי

למה הוקם הוועד?

"כי היה צריך. הייתה בעיה של קצב ההתקדמות ופיתוח התשתיות והשירותים בשכונה. היה צורך אז התחלנו עם מפגשים חודשיים עם מהנדס העיר ומנכ"ל העירייה. היום יש מפגשים רבעוניים עם מנכ"ל העירייה. זה מודל העבודה שיצרנו מול העירייה והיום העירייה מאמצת אותו מול הרבה שכונות אחרות בעיר. העבודה של הוועד הניבה הרבה מאוד תוצאות ובזכותה יש עבודה יותר אינטנגרטיבית של ראשי האגפים מול השכונה והם מקדמים את לוחות הזמנים כמה שרק אפשר, הרבה בזכות מנכ"ל העירייה וסגנית מהנדס העיר שאימצה את השכונה בתור הבייבי שלה ועושה עבודה נפלאה וכמובן ראש העיר שבהחלט מקשיב ונותן את ברכתו לעשייה הברוכה. יש הרבה דברים טובים".

למה החלטת להירתם לזה?

"אין לי מושג, לפעמים דברים קורים, זה פשוט נדבק אליך איכשהו. מצאתי את עצמי בדבר הזה. לא הכריזו על זה באופן רשמי אבל זה קרה. העבודה בוועד היא בהתנדבות. יש פה קבוצה מאוד חזקה. התגבשות של אנשים שנרתמים לכל בקשה ומצליחים לעשות עבודה מצוינת".

גיל קלמפרר, יו"ר ועד שכונת נווה זמר רעננה

גיל קלמפרר, יו"ר ועד שכונת נווה זמר רעננה. צילום: פרטי

איזה נושאים עדיין דורשים טיפול בשכונה?

"יש כמה נושאים שהם עדיין פתוחים. הנושא הראשון הוא המערכת הפנאומטית לפינוי אשפה. כאשר היא עובדת היא נותנת שירות מצוין ורק בזכותה אפשר לקרוא לשכונה שכונה ירוקה. כל זמן שהמערכת עובדת הכל בסדר אבל כשיש תקלות ולא יודעים לתקן אותן, זאת בעיה גדולה. לחברה שמפעילה את המערכת אין שום גישה שירותית לפתרון תקלות אם הן מאוד גדולות ועד שהעייריה לא מתגייסת זה לא מטופל. כיום העירייה נמצאת מולם בתהליך מאוד קשה של חילוט ערבות והגשת תביעה ואנחנו בתור תושבים סובלים מאוד מההתנהלות הזאת במיוחד בסופי שבוע. כתוצא מהתקלות מחייבים את התושבים בעלויות מאוד גבוהות של תיקון. יש לנו פגישות חוזרות ונשנות בנושא הזה.

"נושא חשוב אחר הוא שעומדים לפתוח פה מרכז מסחרי. ציפינו שמאחר וזאת שכונה חילונית שהמרכז יהיה פתוח בשבת, אבל כמו שזה נראה יש פה כוחות חזקים מאוד שמנסים למנוע את זה וזה הולך להיות מאבק מאוד קשה בנווה זמר על האופי של החיים בשכונה. המטרה שלנו היא לקיים חיים מלאים בשכונה מבלי שנצטרך לכתת את רגלינו כדי לשתות קפה בתל אביב או ללכת למסעדה במקום אחר. אנחנו רוצים שהשכונה הזאת תיתן את כל השירותים. זה מאבק שאנחנו מתחילים בו עכשיו ויימשך הרבה זמן והוא לא פשוט אבל אנחנו יודעים שאנחנו נצליח בו.

"נושא נוסף שאנחנו מנסים לטפל בו הרבה זמן הוא נושא התחבורה הציבורית. השכונה מנותקת לחלוטין מתחבורה ציבורית. כל הסיפור של תחבורה ציבורית לנווה זמר זה פיאסקו אחד גדול של משרד התחבורה. אנחנו מקווים שבקרוב ישלימו את התשתיות של רחוב ויצמן שיאפשרו את הכניסה של התחבורה הציבורית לשכונה שלנו. אנחנו מקווים לטוב. הולכים לאט אבל בסך הכל יש הרבה מאוד טוב בשכונה. היום יש בה 10,000 אנשים ובסופו של דבר יהיו בה 20 אלף איש. הצרכים משתנים.אנחנו מטפלים בדברים וזה לא קורה ביום אחד והכל יהיה טוב".

מה המוטו שלך לחיים?

"להיות אופטימי כשהכל בסדר זאת לא חוכמה. הדבר הנכון היא להיות אופטימי דווקא כשהדברים קשים ונראים קשים להשגה. דווקא אז אסור לוותר, אלא להמשיך הלאה ולא להרים ידיים".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן