מאז שאלדר בן ארי, אמא לשתי בנות, התגרשה, היא במלחמת הישרדות. בן ארי, בת 39 מהוד השרון, בעלת תואר במשפטים ועבודה סוציאלית, היא אם יחידנית לשתי בנות. מתוך המצוקה הפרטית שלה, הקימה בתקופת הקורונה קבוצת הפייסבוק "סופ"ש עם אמא" המונה כ-21 אלף חברות ומהווה סוג של מועדון הצרכנות בארץ לאימהות חד הוריות ויחידניות. לדבריה, לאחר הגירושים מצאה עצמה "בלי רשת ביטחון, עם ילדה בכיתה א' ותינוקת בת חמישה חודשים". היא מוסיפה: "הגעתי למציאות מציאות שבה כל שני וחמישי אני צריכה להגיד 'לא' לכדור גלידה ב־16 שקלים שפתאום הרגיש לי כמו הוצאה מטורללת. כשעזבתי את הבית לקחתי קצת רהיטים, וזהו. השארתי הכל לגרוש שלי, במטרה להימנע ממלחמות וגם כי האמנתי שאסתדר כלכלית, אבל זה לא היה ככה".

הדר פז טיפול נפשי באומנות

לדברי בן ארי, הבינה מתישהו שאינה לבד ומשיחות עם נשים גרושות אחרות זיהתה שותפות גורל. "ברגע שאת מתגרשת, אוטומטית המצב הכלכלי שלך הופך רע יותר. ממשק בית של שתי משכורות את הופכת למשק בית של משכורת אחת. המון אימהות גרושות מרגישות שהן מחסירות מהילדים שלהן דברים שיכלו לתת להם אלמלא הגירושים".

"סופ"ש עם אמא" מאגד אימהות חד־הוריות ככוח צרכני. "אחרי הסגר, הרבה גברים הפסיקו לשלם מזונות בטיעונים כאלה ואחרים, וההתמודדות שלנו האימהות הייתה פי עשר יותר קשה", היא מספרת. לדבריה כ-60 נותני שירות מכל רחבי הארץ הצטרפו עד כה ליוזמה – ומקנים הטבות והנחות לחברות.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן