המפגש המיוחד עם משה פדלון ובכירי העירייה נועד במטרה לתת לבעלי העסקים מענה לבעיותיהם הכלכליות עקב משבר הקורונה. אחרי הכוונות הטובות, בעלי העסקים מחכים לתוצאות בשטח

שרון יונתן

מפגש שיתוף ציבור עם למעלה מ-40 בעלי עסקים נערך אתמול, יום רביעי, בהרצליה באופן וירטואלי, במטרה לתת להם מענה וגם כלים שיקלו עליהם את היציאה מהמשבר. זאת כחלק מתכנית כלכלית שהעירייה מגבשת בימים אלו, באמצעות צוות בראשות מנכ"ל העירייה, יהודה בן עזרא.

מתחברים המרכז לטיפול רגשי


המפגש, שנמשך למעלה משעה וחצי, נערך בהשתתפות ראש העירייה משה פדלון, אהוד לזר, סמנכ"ל פרוייקטים, קרין שדה, מנהלת אגף נכסים, ארנה רוטברג, מנהלת מחלקת רישוי עסקים ויאיר גבאי, מנהל המחלקה לפיתוח עסקי.

בין הפעולות שהוצגו במפגש: בחינת הקלה באגרות כיסאות, שולחנות ושילוט, המשך קמפיין לעידוד רכש מקומי – הרצליינים קונים בהרצליה, פטור מארנונה עסקית לתקופת התקנות, בחינת פטור מתשלום שכירות לבתי עסק אשר שוכרים נכס עירוני. כמו כן, מתוך רצון להיות בקשר רציף עם בעלי עסקים, הורחב הקשר עם בעלי העסקים גם בקבוצות וואטסאפ. בנוסף, הוצג טופס מקוון, שיופץ לבעלי עסקים בעיר וירכז המלצות ורעיונות שונים ליציאה מהמשבר.

 
בעלי העסקים העלו לדיון מגוון סוגיות, בהן הקמת מוקד מידע ייעודי לעסקים, פרסום עסקים על שילוט עירוני, הקניית כלים עסקיים ודיגיטליים להכשרת בעלי העסקים, הקמת ועד סוחרים שיפעל בשיתוף העירייה, צמצום שעות החנייה באזורים עסקיים ועוד.


ראש העירייה, משה פדלון, סיכם את המפגש בבשורה להקצות משאבים עירוניים לשדרוג המרחב הציבורי במרכז העיר, לקיים מפגשים נוספים עם בעלי עסקים ולהמשיך את הקשר הישיר איתם באמצעות הצוות המקצועי.


מנכ"ל העירייה, יהודה בן עזרא, אמר: "המציאות הכלכלית החדשה בעקבות משבר הקורונה מהווה אתגר לבעלי העסקים. אנו כרשות עירונית מבקשים לשמוע אותם על מנת שנוכל להתאים להם את התכנית המיטבית לסיוע לעסקים. ועדה עירונית בראשותי קיימה כבר מספר מפגשים וככל הנראה בתחילת השבוע הבא נצא בפרסום של כל ההטבות".

החברה העירונית לפיתוח תיירות הרצליה מארחת את פסטיבל ג'אז על הים. בימי חמישי 19:30-21:00 חוף אכדיה על הדשא. 9.6.22 ישרא-דיקסי בנד. 16.6.22 עדן הולן ואילן ליבוביץ'. 23.6.22 ליאוניד בטשקה. 30.6.22 חמישיית אסף יוריה וז/וקה פרפיניאן

אבי צ'יפסר, בעל חנות ברחוב סוקולוב ולשעבר יו"ר ועד הסוחרים, אמר היום: "יש המון הבטחות אבל בינתיים אנחנו לא רואים תוצאות בשטח. הכל מלא בירוקרטיה וטפסים. ביקשתי מראש העירייה שיבטל את מס השילוט שעלותו בין 500 ל-1000 שקלים לכל עסק וזה באחריות עירייה בלבד. בסך הכל הייתה שיחה טובה ואנחנו מאמינים לכוונת הטובות של ראש העירייה, אבל אנחנו רוצים לראות תוצאות בשטח. שבענו כבר מהבטחות של מדינה, עיריות וכל הבירוקרטיה מסביב. אני רוצים שיהיה תכלס ולא כמו המשפט הידוע – דיבורים כמו חול ואין מה לאכול".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן