קניון שבעת הכוכבים בהרצליה נפתח הבוקר, אבל בשעות הראשונות הנוכחות בו הייתה דלילה ביותר. בעלי החנויות מקווים שזה זמני ושבימים הקרובים הציבור יבוא בהמוניו

שרון יונתן

קניון שבעת הכוכבים נפתח עם תנועה דלילה של אנשים

לאחר כמעט חודשיים שבהם היה סגור כמעט לגמרי, נפתח הבוקר קניון שבעת הכוכבים בהרצליה (בסרטון מהיום) לפעילות מלאה, אבל תחת הנחיות משרד הבריאות. מי שחשב שנראה בקניון את התורים הארוכים שהיו בסניפי איקאה רק לאחרונה, התבדה. בשעות הצהריים המוקדמות הקניון היה בתפוסה דלילה ביותר ונותר לקוות עבור בעלי החנויות שבהמשך סוף השבוע הקניון יתמלא יותר באנשים.

הגעתי לקניון בצהריים וכבר בחניה היה ניתן להבין שאנשים רבים אין בקניון. לאחר בדיקת חום כמתבקש נכנסתי פנימה וגיליתי תנועה דלילה ביותר של אנשים. בסמוך לכניסה יש עמדת חיטוי, כמו עוד כאלו שמפוזרות ברחבי הקניון, ולידה שילוט ברור על הנחיות שמירת המרחק.

השינוי הגדול ביותר שזועק לעין הוא הסגירה של מתחם האוכל הידוע. הדוכנים פועלים אבל אי אפשר לשבת במקום. את בועז, בעל דוכן הנקניקיות במתחם מזה 6 שנים, המראה הסגור של מתחם האוכל די מדאיג: "כמו כל דוכני האוכל סגרנו ב-15 למרץ והיום קיבלנו אישור לפתוח, אבל נראה שזה לא ממש מצליח. אנחנו תלויים על זה שאנשים ישבו עם האוכל. בצורה הזאת, אנשים מפחדים להגיע. גם הפעלתון של הילדים סגור וזה משמעותי עבורנו. אני מקווה שבימים הקרובים יהיו יותר אנשים כי בצורה הזאת לא נצליח. אנשים פוחדים לבא בגלל ההגבלות וגם נפגעה החוויה, רק לקחת אוכל זאת לא אווירה. רוב האנשים שאתה רואה כאן מסביב אלו עובדי קניון. לא ציפיתי למשהו אחר. אני לא יודע אם בשישי או שבת יהיו יותר אנשים, נותר לי רק לקוות".

לדעתך, היו צריכים לאשר פתיחה של מתחם האוכל?

"ברגע שהקניון נפתח אז אין יותר ברירות. יכלו לדלל את מספר השולחנות ולאשר לאנשים לשבת במתחם, אבל אז זה היה יוצר בעיה כי גם בעלי המסעדות היו דורשים לעבוד בצורה הזאת. זאת תוצאה של הנחיות לא ברורות ושל חוסר יד מכוונת. בצורה הזאת לא חושב שנצליח לעבוד".

בעלת חנות בגדים שביקשה להישאר בעילום שם, אמרה דברים דומים: "לא חשבתי שיהיו יותר אנשים כי הקניון רק נפתח וגם בגלל שאנשים אולי פוחדים להסתובב במקומות ציבוריים הומי אדם. גם ברור שכל ההגבלות וההנחיות המחמירות מוציאות את הכיף מחווית הקניה. לא כולם רוצים להסתובב בקניון עם מסכה על הפנים ואני יכולה להבין את זה. מצד שני, אני שמחה שלפחות חזרנו לעבוד ונוכל קצת לפצות על התקופה שבה היינו סגורים והפסדנו".

חנה, תושבת העיר שבדיוק נכנסה לחנות, אמרה: "לי לא היו התלבטויות אם לבא לקניון. היה לי ברור שברגע שהקניון נפתח אני קופצת אליו. אחרי תקופה כל כך ארוכה בבית הרגשתי שאני פשוט חייבת להסתובב קצת בקניון ולקנות בגדים ועוד דברים. נכון שעכשיו דליל, אבל אני מאמינה שבימים הקרובים יותר ויותר אנשים יגיעו לקניון. עוד קצת זמן וכולם יתרגלו למצב החדש. אין מה לעשות, ככה זה איתנו הישראלים".

קניון שבעת הכוכבים הרצליה
קניון שבעת הכוכבים היום 

 

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן