כך אומר דור פרחי, הבעלים של "שניצל פאפא" ברחוב סוקולוב בהרצליה. דור מפרט על השינוי שעבר העסק הטרי שלו, מעלה הצעה מעניינת לממשלה ומשוכנע שהוא יצא מהמשבר הזה כמו גדול

שרון יונתן

לדור פרחי מהרצליה היה חלום, להיות עצמאי. זאת הסיבה שכבר חצי שנה אחרי השחרור מהצבא, בהיותו בן 21 בלבד, הוא פתח לעצמו עסק, כאשר רכש לפני שמונה חודשים את הבעלות על "שניצל פאפא" ברחוב סוקולוב 73 בהרצליה. דור השקיע בשיפוץ המקום כ- 200 אלף שקלים ויצא לדרך. העסק הצליח ודור העסיק בימים הטובים תשעה עובדים עד שהגיעה הקורונה והביאה עימה מציאות חדשה, כמו לשאר העסקים במדינה.

דור מספר: "ההכנסות ירדו בסביבות 70%. אם בעבר הייתי מכין 140 מנות ביום אז היום אני נע סביב 40 מנות ביום והכל בשליחויות כמובן. נשארנו רק אני ושני שליחים וזהו. היום אני פותח בשעה 11:00 וסוגר כבר בשעה 19:00 בעוד שלפני הקורונה העסק היה עובד עד חצות".

לשאלתי כיצד על המדינה לעזור לבעלי העסקים הקטנים מציג דור זווית מעניינת: "ההוצאה העיקרית זה דמי השכירות, כך שאם המדינה רוצה באמת לעזור לעסקים הקטנים היא צריכה להגיע להסדר עם בעלי הנכסים כי זאת ההוצאה העיקרית שיושבת לנו על הנשמה. הגשתי בקשה למענק ואמרו שאקבל אחרי חג הפסח אבל ברור לכולם שמענק של 6,000 שקל זה טיפה בים לעומת המצב שנקלענו אליו. לא יעזור אם ידחו לנו תשלומים כי מתישהו נצטרך לשלם את זה אז מה עשו בזה".

דור, אתה תשרוד את המשבר?

"אני מאמין שכן כי יש לי המון אמביציה להצליח. יש לי תמיכה מהמשפחה וההורים. היה לי חלום להיות עצמאי ואני אגשים אותו למרות כל הקשיים שבדרך".

בא תשכנע את תושבי הרצליה מדוע לקנות דווקא אצלך.

"יש אצלי מגוון מאכלים כמו שניצלים, פרגיות, קבב ועוד והכל באיכות מצוינת ובמחירים עממיים. יש לי את השירות הטוב ביותר, תמיד עם חיוך גדול. בנוסף, אני מהמקומות הבודדים שיש לו כשרות בד"צ".

להזמנות 09-9511656


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן