יריב קיפר (קיפי), הבעלים של פיצה מאמא רסקו ברמת השרון, מסביר מדוע תרם עשרות מגשי פיצות לצוותים הרפואיים בתקופת הקורונה, מציין מהם הדברים הטובים שהביאה המגפה ועד כמה חשוב לו הקשר עם הקהילה והילדים

שרון יונתן

אחד הדברים החיוביים והחשובים שצצו במהלך משבר הקורונה הוא חיזוק הערבות ההדדית, שכה אופיינית למדינה שלנו ברגעי חירום. לנו תמיד כיף לפרגן לאנשים כאלו. אחד מהם הוא יריב קיפר, המוכר יותר בשם קיפי, הבעלים של "פיצה מאמא רסקו", פיצה שכונתית הנמצאת במרכז המסחרי הקטן ברחוב י.ל.פרץ בשכונת נווה רסקו ברמת השרון. בימי שיא הקורונה תרם קיפי עשרות רבות של מגשי פיצה לטובת צוותי בתי החולים בערים הסמוכות, אליהם התייחס כלוחמי הקו הראשון.

״היה לי חשוב להראות להם שהם אינם שקופים, שאנו מעריכים את מלחמתם על בריאותינו והייתי מאוד גאה להיות חלק קטן מתוך מערכת של אנשים נפלאים ברמת השרון ועסקים נוספים שתרמו ברוחב לב״, אומר קיפי שבמהלך השיחה עימו מדגיש לא אחת את המילים קהילה וקהילתיות, כך שרואים עד כמה חשוב לו הקשר עם הקהילה.

קיפי רואה את הדברים החיוביים שהקורונה זימנה לנו: ״הקורונה איפשרה לנו זמן מחשבה ומיקוד בדברים החשובים בחיים, הורים ומשפחה. לערוך היכרות מחודשת עם האישה והילדים ובעיקר לא לקחת את הדברים כמובן מאליו״. מתברר שאצל קיפי מדובר בהגשמת חלום, כאשר עוד משחר ילדותו חלם שתהיה לו פיצריה. בתחילת דרכו עבד עם שותף ממנו למד את תהליך הכנת הפיצה ובהמשך רכש ממנו את העסק.

קיפי מספר על העסק בתקופת הקורונה: ״השארתי את העסק פתוח ומתפקד על מנת לספק מקום של תקווה. לעובדים, לספקים, למי שעובד במערכת, שירגיש נחוץ ושיגיע לביתו בראש מורם". הוא אוהב ילדים וילדים אוהבים אותו. לקוחה קבועה מספרת: ״קיפי כזה חמוד, הוא מזהה את קולי בטלפון, זוכר שמותיהם של הילדים ואיזה תוספות הם אוהבים".

יריב מוסיף: ״חשוב לי שהילדים ידעו שהפיצריה בשבילם היא בית שני, כאשר הוא מתכוון בעיקר לתלמידי חטיבת הביניים עלומים, הנמצאת בסמוך, ״אם הם זקוקים למשהו, אני כאן בשבילם״. הוא מסביר כי חשוב לו להיות בדרכו מחנך לכבוד ודרך ארץ ובעיקר להיות מודל חיובי עבור הילדים: ״חינוך הוא בדמי, בא מעולם של חינוך ומקור גאוותי בעסק הוא השינוי שאני רואה אצל ילדים המגיעים לכאן".

פיצה נווה רסקו רמת השרון
יריב קיפר בפעולה. מחזק את הקשר עם הקהילה

.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן