משבר הקורונה עדיין כאן ועכשיו הוא מגיע כבר לפתחה של ישיבת מועצת העיר של רמת השרון שחוזרת לפעילות ביום ראשון הקרוב. חברי המועצה גיא קלנר ועידן למדן העלו הצעה לסדר שתידון במועצה ומטרתה לעזור לעסקים הקטנים והבינוניים בעיר.

מתחברים קבוצה לכישורים חברתיים

"כבר בהכנות לישיבת התקציב וכן בישיבת המועצה עצמה העלינו, כמו גם ראש העירייה ואחרים, את הצורך למצוא דרכים לסייע לבעלי עסקים, עצמאים ופרטיים ולהקצות לשם כך תקציב", כתבו השניים בהצעתם והוסיפו: "אמנם המדינה סייעה לרשות ונתנה תמיכה ומענה בצד הארנונה וכן בהלוואות ומענקים שונים, אך עדיין יש לא מעט נושאים, חלקם בעלי משמעות כלכלית וחלקם האחר הוא פועל יוצא של חשיבה יצירתית, שיכולים לעזור לבעלי ובעלות העסקים בעיר להתמודד עם המציאות הקשה אליה נקלעו. ברור שלנו כרשות מקומית יש לא מעט כלים לצורך סיוע במציאות קשה זו, ומוטלת עלינו החובה הציבורית והמוסרית לעזור להם ככל שניתן"

השניים הציעו כי יוקם צוות ציבורי-מקצועי של בעלי התפקידים הבכירים בעירייה לצורך בניית חבילת סיוע (ראש העירייה, נציגות מועצת העיר, מנכ"ל, גזבר, מנהלת רישוי עסקים, יועמ"ש או מי מטעמם), תגובש חבילת הקלות אפשרית וייקבעו קריטריונים מתאימים בתיאום הגורמים לתקופה הקרובה בהתאם לאופי העסקים ופגיעתם, תגובש חבילת הקלות בתחום הרישוי והאגרות לעסקים באופן שתקל בהתנהלות הקבועה (בכפוף לכל הנחיות בריאות הציבור) ותעניק גמישות פעולה. כמו כן, ייקבע תיאום משותף – בין בישיבות זום/אינטרנט ובין בפלטפורמה אחרת – שתאפשר לנציגות בעלי העסקים בעיר, וכן לבעלי עסקים שמבקשים להתייצב, להציג ולהעלות לועדה רעיונות נוספים".

למדן וקלנר פירטו את הצעותיהם הקונקרטיות: אי חיוב זמני של אגרת הוצאת שולחנות וכסאות וסגירת חורף – הנחה או קיזוז בגין שלושה חודשים לעסקים שהיו סגורים לחלוטין למשך התקופה והנחה יחסית למי שהיו סגורים חלקית, אי חיוב זמני של אגרת שילוט – באופן דומה, יצירת פורום עסקים וקהילה, מתן במה לפרסום דיגיטלי להרחבת ערוצי הפרסום העסקי בעמוד העירייה ובפרסומיה ללא תשלום בשלושת החודשים הקרובים, קמפיין פרסומי – 'רמתשרונים קונים ברמתשרון', הקלה במדיניות האכיפה העירונית – מתן אפשרות להוצאת כסאות נוספים או סחורה באופן שלא יפגע בזכות המעבר למשך החודשיים הקרובים, הקצאת מיקום נוסף במקום שהדבר מתאפשר ללא תשלום – למשל, מתן אפשרות להציב שולחן/דוכן בכיכר העיריה לבית עסק בסופי שבוע או במיקום סמוך לבית עסק, הקמת מוקד לסיוע עסקי (תוך בחינת יצירת שיתופי פעולה עם ארגונים כמו 'מ.ט.י.' או 'להב' או מרכז השלטון המקומי).

מהעירייה נמסר בתגובה:

אנחנו מודים לחברי המועצה על היוזמה אבל אין בא כל חדש. בשנה האחרונה העירייה ערכה כנסי עסקים והחלה במערך יעוץ לעסקים, אנחנו משקיעים עכשיו בחזות הרחוב וחיזוק הקשר עם העסקים. העירייה אימצה מיד את מתווה הממשלה לשלושה חודשים ללא פטור מארנונה וראש העירייה פעל רבות על מנת לאפשר פתיחת עסקים ברחובות ראשיים ועלה קמפיין שמעודד את התושבים לעשות את הקניות שלהם ברמת השרון. בימים אלה אנחנו לפני השקת מרכז לעסקים עליו אנחנו עובדים כבר תקופה ארוכה.

מתחברים המרכז לטיפול רגשי

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן