מארגני המחאה נגד המהפכה המשפטית נערכים לשבוע סוער. העלאת ההילוך שנראתה בימים האחרונים מתוכננת להימשך כתגובה ישירה לחקיקה בכנסת, כאשר הקואליציה מתכוונת לעלות היום (שני, 10.7) לקריאה ראשונה הצעה לביטול עילת הסבירות ובהמשך השבוע לאשר באופן סופי את השינויים בחוק בקריאה שנייה ושלישית.

יום השיבוש מחר צפוי להימשך מהבוקר עד הערב. בדומה לפעמים הקודמות, החל מ-07:00 יצאו צעדות, שיירות בצמתים ובכבישים מרכזיים ברחבי הארץ.

מוקד האירועים המרכזי יהיה בשעה 16:00, ב"הפגנת ענק" בנמל התעופה בן גוריון. בשבוע שעבר חסמו המפגינים את הכביש המוביל לכניסה לטרמינל 3 במשך שעות ארוכות ועשרות נעצרו בעימותים עם המשטרה.

המפגינים בצומת הכפר הירוק. צילום: רוני לוינסון

מפגינים בצומת הכפר הירוק. צילום: רוני לוינסון

ב-18:30 יערכו הפגנות מול בית הנשיא ומול שגרירות ארצות הברית בתל אביב. החל מ-20:00 צפויות הפגנות ביישובים רבים, כולל צעדה לאורך רחוב קפלן בתל אביב.

"בנינו בשבועות האחרונים ארגז כלים הכולל פעולות ממוקדות ומשמעותיות. המטרה היא להראות לממשלה שאם היא לא עוצרת – המדינה עוצרת. בשבועות האחרונים נערכנו לתרחיש הזה בדיוק: שהשיחות יתפוצצו והממשלה תחזור לחוקק. היה לנו ברור שצריך לייצר התנגדות נחושה ונחרצת. החלטנו שמה שיהיה בסבב א' לא יהיה בסבב ב'. ההתנגדות תהיה נחושה יותר ומנומסת פחות ולא נשחק באותם כלים", ציינו מובילי המחאה.

מפגינים ברעננה. צילום: פרטי

מפגינים בצומת רעננה. צילום: פרטי

חלק נוסף בחזרת המחאה יהיה שובן של השביתות. חברות הייטק, אוניברסיטאות, משרדי עורכי דין ורופאים מתכוונים לעצור את פעילותם או לאפשר לעובדים להיעדר. לפי מארגני מאבק ההייטק, עשרות חברות כבר עדכנו כי עובדיהן יוכלו לצאת להפגין מבלי שיירשם להם יום חופש. חלקן אף מתכננות לשבות לחלוטין.

חזקים ביחד. לנדוור

באוניברסיטת רייכמן בהרצלייה ציינו: "במידה והליך החקיקה יימשך תכבד האוניברסיטה את חופש המחאה וההפגנה של חברי הסגל האקדמי והמנהלי, והיעדרות ביום שלישי הקרוב לא תחשב כיום חופשה. ברוח זו תותר היעדרות סטודנטים מלימודים ובחינות. כל מי שייעדר מבחינה הקבועה ליום שלישי יהיה זכאי למועד ג' ללא צורך בהסבר".

בנוסף, רשת המרכזים המסחריים ביג הודיעה גם היא כי תסגור את שעריה מחר, אם הצעת החוק תעבור בקריאה ראשונה. לאחר מכן, עדכנו חברות בענף הפרסום כי גם הן יתמכו בעובדים שירצו לשבות ולהיעדר באותו יום.

מספר מוחים נגד מהמהפכה המשפטית לא המתינו לשורת ההפגנות המתוכננות מחר, וכבר הבוקר הפגינו בהוד השרון מול ביתו של שר החינוך, יואב קיש.

מפגינים נול ביתו של יואב קיש בהוד השרון. צילום: אילן פיגנבוים

מפגינים מול ביתו של יואב קיש בהוד השרון. צילום: אילן פיגנבוים

 

 


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן