בצל כוונת הממשלה לקדם באופן חד צדדי בכנסת את החוקים מעוררי המחלוקת, רבבות השתתפו גם אתמול (שבת, 24.6) בהפגנות שנערכו ברחבי השרון כנגד המהפכה המשפטית.

יו״ר המחנה הממלכתי ושר הביטחון לשעבר, ח"כ בני גנץ, שנאם בהפגנה בכפר סבא אליה הגיעו כ-13,500 איש, אמר בין השאר: "אני משוכנע שלא סבירות הם מחפשים, כי אם רודנות הם מבקשים, ואנחנו לא ניתן את הרודנות הזאת, בשום פנים ואופן לא".

ההפגנה בכפר סבא. צילום: גבריאל מלצר

ההפגנה בכפר סבא. צילום: גבריאל מלצר

להפגנה שנערכה בשער העיר ברחבה שמול עיריית הרצליה הגיעו כ-6,500 איש. בהפגנה נאמו בין השאר ח״כ רון כץ מ"יש עתיד",  עו"ד אורלי וייסלברג צור – ממובילות המחאה החברתית של 2011 ומגישת הבג"ץ לשוויון ברישום הורות להט"בית ורועי טוני מתנועת האחים לנשק.

הפגנה נגד המפכה המשפטית בשער העיר הרצליה. 24.06.2023

ההפגנה בהרצליה. צילום: דרור סיתהכל

ח״כ כץ אמר בנאומו: "אני שולח מכאן מסר קטן לקואליציה הקיצונית לתוך החדרים החשוכים שבהם מתכננים את הרס הדמוקרטיה, האופוזיציה כאן תילחם בכל הכח, יחד עם המחאה האדירה הזו, ימין ושמאל. אתם תעיפו אותנו מהועדה, נחזור מהחלון. אנחנו מגבירים ונילחם בכל דרך חוקית כדי לעצור את החלומות ההזויים שלכם למדינה לא דמוקרטית".

הפגנה נגד המפכה המשפטית בשער העיר הרצליה. 24.06.2023

מפגינים בהרצליה. צילום: דרור סיתהכל

עו"ד וייסלברג צור הוסיפה: "השבוע חגגנו את הניצחון הסוחף בבחירות למועצה הארצית של לשכת עורכי הדין. זו לא היתה סתם עוד מערכה, אלא קרב על עמדת כח אסטרטגית. בין היתר בגלל המקומות השמורים לנציגי הלשכה בועדה למינוי שופטים. מצד אחד של המתרס התמודד משת"פ של הממשלה – עסקן שממנה שופטים תמורת הטבות. עוד עבריין מורשע שלא מתבייש לערוג לתפקיד ציבורי. ומהצד השני – אדם הגון וישר, שלצדו קבוצה מגוונת של אנשים מצוינים שמתנגדים נחרצות למהפכה המשטרית. זה היה מאבק רצוף נסיונות הטעיה, טריקים מלוכלכים ופייק ניוז – נחשו אתם מטעם איזה מועמד. מנגד, במחנה הדמוקרטי, הייתם צריכים לראות את ההירתמות המדהימה. עורכות ועורכי הדין בכל רחבי הארץ, מכל המגזרים והגילאים – הבינו את גודל המאורע והתגייסו בכל הכח. הם לא ויתרו גם כשנדרשו לעמוד שעות בקלפי, ואליהם הצטרפו המוני אזרחים מתנדבים שבאו לסייע. יחד הבאנו לכך שרשימת "תקווה ללשכה" בראשות עמית בכר תנצח בפער אדיר".

עו"ד אורלי וייסברג צור נואמת בהפגנה בהרצליה. 24.06.2023

עו"ד אורלי וייסברג צור. צילום: זאב ינאי

דניאל בז'ז'ינסקי בת ה-8 אפתה עם חברותיה עוגיות ומכרה אותן כדי לגייס כסף להפגנות נוספות למען הדמוקרטיה בהרצליה. בסיום ההפגנה שרו המשתתפים את ההמנון הלאומי-התקווה.

בהרצליה קונים מעסקים מקומיים
שירת התקווה עם ילדי המחאה והאחים לנשק בהפגנת המחאה נגד המפכה המשפטית בשער העיר בהרצליה. 24.06.2023

שירת התקווה עם ילדי המחאה והאחים לנשק. צילום: זאב ינאי

להפגנה שנערכה בחניון היובל מול בית יד לבנים ברעננה הגיעו כ-3,500.

ההפגנה ברעננה

ההפגנה ברעננה

במקביל, כ-2,500 איש השתתפו בהפגנה שנערכה ברחבת הספרייה העירונית ברחוב השחר בהוד השרון וכ-2,000 איש הגיעו להפגנה שנערכה בכיכר העצמאות מול בניין העירייה ברמת השרון.

ההפגנה ברמת השרון

ההפגנה ברמת השרון

במקביל להפגנות, ארגוני המחאה הכריזו על הקמת "כוח קפלן" והודיעו כי "ימי השיבוש" יחזרו בהתאם להתקדמות החקיקה. בניגוד לעבר, צפויים שיבושים נקודתיים וממושכים.

לדברי המארגנים, "בצורה נחושה, חוקית, ולא אלימה על מנת להבהיר לממשלת ישראל שמה שהיה בסבב א' הוא משחק ילדים לעומת מה שיקרה בסבב הנוכחי, אם אכן תקודם החקיקה".

מטרת הקמת הכוח היא לרכז את ההתארגנויות הספונטניות לפעולות מחאה שהיו עד כה ברחבי הארץ תחת מסגרת ברורה. בשלב הראשון, עם תחילת הדיונים על קידום החקיקה, המארגנים מתכוונים להכריז על תאריך למחאה בנתב"ג שתכלול חסימת תנועה, באחד מעשרת הימים הקרובים.

הפגנה נגד המהפכה המשפטית בהרצליה. שער העיר. 24.06.2023

ההפגנה הרצליה. צילום: אהד אורן

 


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן