עונת הרחצה נפתחה עם בשורה טובה: חופי הרצליה מהנקיים בארץ

היום (רביעי) נפתחה באופן רשמי עונת הרחצה והמצילים חזרו לסוכות ההצלה. היום גם התפרסם מדד "חוף נקי" של המשרד להגנת הסביבה שדירג את חופי הרצליה בין הנקיים בארץ

שרון יונתן

חופי הרצליה הם בין הנקיים ביותר בארץ. כך עולה ממדד "חוף נקי" שפירסם היום המשרד להגנת הסביבה, עם פתיחת עונת הרחצה בחופים. הרשויות החופיות הנקיות ביותר במדד זה (15 במאי 2020) מלבד הרצליה הן: אילת, אשדוד, תל אביב- יפו, ג'יסר א-זרקא, גן רווה, בת ים, נתניה, עכו וחוף השרון.

מנתוני מדד "חוף נקי" של המשרד להגנת הסביבה, הראשון לחודש מאי 2020, עולה כי 74.24% מהחופים שנמדדו דורגו כ"נקיים" עד "נקיים מאוד", לעומת 70.77% במדד הקודם. בתקופת הקורונה, נמצא כי 70.77% מהחופים נמצאו "נקיים" עד "נקיים מאוד".

במשרד להגנת הסביבה מסבירים כי בין הסיבות לכך שהנתונים כעת טובים יותר מאשר בתקופת הקורונה: הציבור פקד את אזור הים גם בתקופת המגבלות, חלק ניכר מהפסולת מקורה ביבשה, ובנוסף, חלק מהרשויות צמצמו את היקף הניקוי בחופים.

משטחים את העקומה ב-30 יום! תוכנית תזונה

כפי שפרסמנו שלשום, בהרצליה נפתחו היום (רביעי) שמונת חופי הרחצה המוכרזים באופן רשמי וסוף סוף המתרחצים יכולים להיות רגועים לנוכח הימצאותם של המצילים. העירייה ממליצה למתרחצים על שהות בחוף אכדיה צפון (חוף המעליות), שם סומנו המרחקים בין הכיסאות לפי הנחיות משרד הבריאות.

חוף אכדיה צפון בהרצליה הבוקר. נפתח באופן רשמי

להצטרפות לקבוצת הוואצאפ של אתר "שרון אונליין" הרצליה:

https://bit.ly/356Rsym

להצטרפות לדף הפייסבוק של "שרון אונלייין":

https://www.fb.com/sharonline2020

השאר תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.