לקראת נסיעתם לתחרות הווירטוס הבינלאומית המתקיימת החודש בעיר קרקוב שבפולין, אירח בלשכתו ראש עיריית כפר סבא רפי סער יחד עם סגנו, מחזיק תיק הספורט אורן כהן ומנהל רשות הספורט העירונית שאול מיטלברג, את הספורטאים טל רוזנפלד וגיא מוזס, שיצאו לייצג את ישראל בתחרות הספורט האירופאית המיועדת לבעלי מוגבלות שכלית, תסמונת דאון ואוטיזם. בכך הם מצטרפים לנציגים אשר מגיעים מהעיר הרצליה.

מתחברים המרכז לטיפול רגשי

טל רוזנפלד, המתחרה בענף רכיבת אופניים וגיא מוזס, המתחרה בענף אתלטיקה, הגיעו ללשכתו של ראש העיר מלווים עם הוריהם, במסגרת הביקור איחלו ראש העיר וסגנו בהצלחה לספורטאים הצעירים, ואלה הודו לעיריית כפר סבא על ההשתתפות במימון הוצאתם לתחרות, שעלותה מסתכמת ב-11,000 שקל לאדם. היום לפנות בוקר יצאה משלחת הספורטאים לתחרות.

תחרות וירטוס באירופה היא אירוע בינ"ל של תחרויות ספורט רב ענפיות אשר מתקיימת אחת לשנתיים שעריכתה נמנעה לאורך כמה שנים עקב הקורונה. התחרויות נערכות על פי חלוקה לשלוש קטגוריות של מוגבלות: אוטיזם, מוגבלות שכלית ותסמונת דאון במטרה לתת מענה לצרכים שונים שיתאימו לכל משתתף יחיד או קבוצת ספורט ובעיקר לטובת ההוגנות והשוויון במהלך התחרויות, כך שהספורטאים מתחרים מול השווים להם ברמת המוגבלות.

וירטוס ישראל נוסדה בשנת 1987 ומונה כיום כ־3500 ספורטאים וספורטאיות. העמותה חברה בארגון הספורט הבינלאומי Virtus, אשר מקדם את העיסוק בספורט תחרותי הישגי בקרב אנשים עם צרכים מיוחדים, כשמטרת העמותה היא להעצים אנשים עם מוגבלות שכלית, אוטיזם ותסמנות דאון ולסייע בידם להיות ספורטאים ואנשים יצרניים ומכובדים בחברה, לחוות אומץ, שמחה, שיתוף, חברות והישגיות באמצעות אימוני ספורט והשתתפות בתחרויות ספורט בארץ ובעולם.

ראש העירייה רפי סער ציין: "אני שמח שישראל מהווה חלק מקהילה גלובלית של אנשים אשר יוצרים ביחד עולם של שילוב והכלה. בהצלחה לטל וגיא המקסימים- לכפר סבא יש מזל אדיר, שזכינו לייצוג כה איכותי בתחרות האירופאית".

סגן ראש העיר ומחזיק תיק הספורט – אורן כהן הוסיף: "הספורט הוא מטבעו דבר חשוב מאד עבור כולם, פיזית ורגשית. אבל כשאנו מדברים על אנשים עם מוגבלויות, הוא חשוב אף יותר. הוא מעניק למשתתפים תחושת ערך עצמי אדירה שמסייעת להם להתמודד עם האתגרים היום-יומיים, להגשים יכולות וחלומות- הן בתחרות והן בחיים עצמם".

הדר פז טיפול נפשי באומנות

וחברת מועצת העיר ומחזיקת תיק הנגישות, לירית שפיר שמש סיכמה: "בגאווה רבה, אני מאחלת בהצלחה גדולה למתחרינו המוכשרים, גיא וטל. מרגש מאד לראות אתכם מתחרים בחו"ל ומייצגים את עירנו כספורטאים שווים לכל דבר".

 

 


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן