אתמול (רביעי, 2.3) הסתיים קורס קציני הגנה אווירית בצה"ל ולהוד השרון יש שני נציגים בקורס היוקרתי.

יחד נדליק את האור. חנוכה 2023. פרטים על הדלקת הנרות והפעילוית בעיר, באתר ובפייסבוק של העירייה

סג"ם ע' בן 20 ממשיך מסורת משפחתית של שירות צבאי משמעותי. אמו הייתה בשירותה הצבאי קצינת מודיעין ואביו ביצע שורת תפקידים כקצין בחיל האוויר. בילדותו גר ע' בשיכון בסיס תל נוף במשך שנתיים. ל-ע' אחות ואח קטנים.

בזמנו הפנוי אוהב לשמוע מוזיקה ולשיר, לבלות עם חברים, לרוץ ולשחות. לפני גיוסו לצה"ל לקח חלק במקהלת "הזמיר", תנועת נוער שמשלבת מקהלות נוער יהודי מהארץ ומהעולם. ע' למד בבית הספר התיכון "הדרים" והרחיב את מגמות מדעי המחשב ופיזיקה.

סג"ם ע'. צילום: דובר צה"ל

סג"ם ע'. צילום: דובר צה"ל

סג"ם ע' התגייס באוגוסט 2021 להגנה אווירית ולאחר הטירונות שובץ כלוחם בגדוד 947 המפעיל את פלטפורמת כיפת ברזל, מערכת טילים ישראלית המיירטת טילים ורקטות קרקע-קרקע לטווח קצר ובינוני.

ע' משתף על היציאה לקצונה: "התגייסתי זמן קצר לאחר מבצע "שומר חומות" ורציתי לפקד ולהיות קצין בגלל החיילים והמקצוע וללכת אחרי אבא שלי, שהיה קצין שנים רבות בחיל האוויר".

באשר חווייתו כלוחם הגנה אווירית הסוף סג"ם ע': "להיות לוחם במערך זה להגן על עשרות אנשים, להיות המעטפת של מדינת ישראל. לפקד ימים ולילות לטובת החיילים והמדינה שלך. אחריות כבדה שמונחת על הכתפיים שלנו ובעיקר להגן על הבית".

יש לכם רגישות? תתחברו לאתר הרווחה והחברה של ישראל!
מסיימי הקורס. צילום: דובר צה"ל

מסיימי הקורס. צילום: דובר צה"ל

לצד סג"ם ע' גם סג"ם מ' מהוד השרון סיימה כאמור בהצלחה את הקורס. אמה של מ' עובדת בחברת ביטוח, אביה שאחראי על איתור שחקני כדורגל, שירת בצבא בחיל האוויר. ל-מ' שני אחים קטנים.

מ' למדה בבית הספר התיכון רבין בכפר סבא והרחיבה את מגמות כימיה ומדעי המחשב. בזמנה הפנוי היא אוהבת לשחק טניס, להיות בים ולבלות עם חברים. סג"ם מ' התגייסה להגנה אווירית באוגוסט 2021 ולאחר הטירונות שובצה כלוחמת בסוללה של גדוד 66 המפעיל את פלטפורמת קלע דוד, מערכת טילים ישראלית וחדשנית המיירטת טילים לטווח בינוני ארוך.

סג"ם מ' מספרת כי במהלך שירותה בגדוד ראתה כיצד מפקדיה מתנהלים ואת משמעות וחשיבות התפקיד שלהם ולכן בחרה לצאת לקצונה: "הבנתי שאנחנו קו ההגנה הראשון שמגן על מדינת ישראל ועל הבית שלנו מהאיומים השונים".

היא מסכמת את הקורס: "התגייסתי להגנה אווירית בן אדם אחד ואני מסיימת את הקורס כבן אדם שונה ממה שהתחלתי. הקורס מבגר אותך, מאתגר ובעיקר מלמד אותך המון על עצמך, נחשפתי לצדדים בי שלא הכרתי. אני נמצאת בחברה של אנשים מאוד מגובשים, תמיד נפגשים גם כשיוצאים הביתה".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן