תושבי הרחובות בראשית והגיא ברובע אלון זועמים על החלטת העירייה לצביעת אבני שפה באדום לבן כדי להקל על משאיות להגיע לאתרי הבנייה ברחוב בראשית. התושבים אינם מבינים מדוע הם צריכים להיפגע מכך. העירייה: "אנו מתנצלים על אי הנוחות הזמנית. יחד עם זאת, כשיושלמו הפרויקטים נראות הרחוב תהיה כולה יפה יותר לטובת הדיירים"

שרון יונתן

"לא יתכן שיקחו לנו מקומות חניה רק בשביל צורך לבניית בתים", כך זועמים תושבים ברחובות בראשית והגיא ברובע אלון.

התושבים הופתעו לגלות אתמול כי אבני שפה נוספים נצבעו באדום לבן (בתמונה), מה שיאסור עליהם לחנות את רכבם ברחוב, במקום שבו כבר ממילא יש מצוקת חניה. הסיבה לצביעת אבני השפה היא בניית שני בניינים חדשים בקצה רחוב בראשית במסגרת פינוי בינוי.

תושב רחוב בראשית אמר היום ל"שרון און ליין": "בהתחלה נאמר לנו שזה לא היה בידיעת העירייה ורק היום בבוקר נאמר שזה באישור העירייה והמשטרה. אנחנו סובלים כבר מעל שנה, משתלטים לנו על האזור ולוקחים מאיתנו את הזכויות הבסיסיות של כל תושב שמשלם ארנונה מלאה. יש אצלנו אנשים שאין להם חניה מתחת לבניין ולרוב המשפחות יש שתי מכוניות. עקב זאת, אין חניה פנויה, כך שזאת ממש פגיעה באיכות החיים שלנו. צריך לציין שיש כאן הרבה ילדים קטנים שאנו נאלצים לצאת איתם כמה פעמים ביום וכאשר הרכב חונה רחוק ובמרחק בלתי סביר זה ממש מקשה".

התושב ביטא את תחושות הדיירים: "זאת פשוט חוצפה מצד העירייה לקחת לנו בערך 10 מקומות חנייה. אותנו זה לא צריך לעניין שבונים כאן בתים ומשאיות צריכות גישה לשם. לא ייתכן שיבנו בתים חדשים וזה יבוא על חשבון דיירי הרחוב. מה עוד, שאת חלק ממקומות החניה תופסים העובדים והפועלים עצמם. ממה שהבנו, המצב הזה יישאר שלוש שנים, עד להשלמת בניית הבתים. למה אנחנו צריכים להידפק מזה שמשאיות צריכות להיכנס לרחוב? זה לא מתפקידנו לספק את התשובות לבעיות האלו. אנחנו משלמים ארנונה ממיטב כספנו ועוברים כאן סבל גדול. אם אנחנו נפגעים מכך, לפחות שהעירייה תעשה לנו הנחה בארנונה. זה פשוט זלזול בדיירים".

מהעירייה נמסר בתגובה: "ברחובות בראשית והגיא יש כרגע שלושה פרויקטים של פינוי בינוי ולכן נשמרו חניות לצורך התארגנות. הדבר נעשה בשיתוף משטרת ישראל. מעבר לכך, נצבע ברחוב קטע של 6 מטרים בסיבוב שנקבע שמפריע לתנועה על מנת לא לסכן כלי רכב. אנו מתנצלים על אי הנוחות הזמנית יחד עם זאת כשיושלמו הפרויקטים נראות הרחוב יהיה כולה יפה יותר לטובת הדיירים".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן