כך עולה ממחקר שערך אתר "יד 2" ועל פיו ייבנו בשנים הקרובות בהרצליה מעל 6,000 יחידות דיור. על פי המחקר, הרצליה מדורגת במקוום השביעי בארץ בקצב הגידול בשנים הקרובות

שרון יונתן

6,107 יחידות דיור צפויות להיבנות בהרצליה בשנים הקרובות, כך עולה ממחקר שערך אתר "יד 2". הדבר צפוי להגדיל את אוכלוסיית העיר, העומדת כיום על 108 אלף תושבים, ב- 16%. על פי המחקר: 39% מתוספת הבנייה בעיר תהיה בהתחדשות עירונית, 36% בבנייה חדשה ו-25% במסגרת מחיר למשתכן.

מהמחקר עולה כי הרצליה תהיה העיר באזור השרון שתגדל הכי הרבה באופן יחסי: ברעננה ייבנו 2,991 יח"ד ויגדילו ב-11.3% את אוכלוסיית העיר, בכפר סבא ייבנו 1,529 יח"ד ויגדילו ב-4.4% את אוכלוסיית העיר, בהוד השרון ייבנו 2,064 דירות ויגדילו ב- 10.1% את אוכלוסיית העיר.

המחקר בדק ערים עם מעל 50 אלף תושבים, כאשר הרצליה מדורגת במקום השביעי הארצי מבין הערים שצפויות לגדול, רעננה במקום ה-11, הוד השרון במקום ה-13 וכפר סבא נמצאת במקום ה-28. המחקר בדק את כמות היתרי הבנייה המבוססת על נתוני הלמ"ס, ואת הבנייה החדשה בפועל בכל הערים בהתבסס על מידע שנאסף על-ידי צוות המידענות של יד 2 מפרויקטים בכל הארץ ונתוני הרשויות המקומיות רק לדירות שנמצאות כבר בתהליך בנייה ובבקשה להיתר בנייה.

את הנתונים הצליבו במחלקת המחקר עם מספר הנפשות הממוצע למשק בית וכך נגזר הגידול הצפוי באוכלוסיית כל עיר. הבדיקה גם הפרידה בין סוגי הפרויקטים בכל עיר: בנייה חדשה, התחדשות עירונית (תמ"א 38/1, תמ"א 38/2 ופינוי בינוי), ובנייה במסגרת מחיר למשתכן  והנתונים עשויים לרמז על אופייה הצפוי של כל עיר בטווח הזמן הבינוני.

רוני בריק, נשיא התאחדות הקבלנים לשעבר ויו"ר ארגון הקבלנים והבונים במחוז השרון: "לפי המחקר של יד 2, יותר מ-35 אלף תושבים חדשים צפויים להצטרף בשנים הקרובות לערי השרון שנבדקו, והם יצטרכו דירות לגור בהן, אבל אין כיום מספיק דירות כדי לענות על הביקושים וגם קצב הבנייה איננו מספק. ניתן לראות מהמחקר את הנתח הגדול שתופסת ההתחדשות העירונית מהבנייה בערי השרון. הממשלה שתיבחר חייבת לעודד רשויות לקדם התחדשות עירונית בתחומן וזאת באמצעות גיבוש וחתימת הסכמי גג להתחדשות עירונית כמו הסכמי הגג שנחתמו עד כה לבנייה חדשה. ההסכמים יסייעו באישור מדיניות תכנון להתחדשות עירונית ויספקו לרשויות תקציבים מתאימים לחידוש התשתיות, מוסדות הציבור, מוסדות חינוך וקהילה, שטחים פתוחים ופארקים ציבוריים".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן