רגע האמת של תוכנית הבנייה אפולוניה מתקרב. אתמול התקיים בבית המשפט העליון הדיון בפני הרכב מורחב של שבעה שופטים ששמעו את טענות הצדדים. התושבים המתנגדים: "אנחנו מקווים שהתוכנית ההזויה תבוטל על ידי בית המשפט העליון"

שרון יונתן

בתמונה: נציגי התושבים ובכירי העירייה בבית המשפט העליון

לאחר שנים של וועדות, תכנונים ודיונים, מגיע רגע האמת של תוכנית הבנייה אפולוניה. לאחר הדיון שהתקיים אתמול בבית המשפט העליון בהרכב מורחב של שבעה שופטים, מחכים כעת הצדדים להחלטה שתכריע את גורל התוכנית.

רקע קצר: בתוכנית הבניה, שקודמה על ידי הותמ"ל (הוועדה לתכנון מתחמים מועדפים לדיור), אמורים להיבנות, בשטח שמצפון לשכונת נוף ים, כ- 3,700 יחידות דיור במגדלים של עד 26 קומות ועוד שלושה בתי מלון, חמישה בתי ספר ועשרות אלפי מ"ר לשטחי מסחר. כתוצאה מהתנגדות התושבים, עיריית הרצליה ועמותת "אדם טבע ודין", בית המשפט המחוזי החליט לבטל את התוכנית ולהחזיר אותה לותמ"ל, אבל המדינה ערערה לעליון והערעור התקבל. העירייה, עמותת "אדם טבע ודין", והתושבים לא ויתרו ועתרו לבית המשפט העליון כדי שזה יפסוק על דיון נוסף בהרכב מורחב. ואכן, בחודש יוני האחרון קיבל השופט ניל הנדל את בקשת התושבים לדיון בהרכב מורחב, בפני שבעה שופטים, שהתקיים, כאמור, אתמול.

בדיון ארוך, שנמשך כארבע וחצי שעות, הציגו את טענותיהם עורכי הדין של עיריית הרצליה, הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, עמותת "אדם טבע ודין" והתושבים המתנגדים ומצד שני הציגו את טענות המדינה עורכי הדין שייצגו את הותמ"ל, שקידמת את תוכנית הבנייה. בדיון נכחו נציגי התושבים ועימם בכירי העירייה: ראש העירייה, משה פדלון, וסגניו עפרה בל ועופר לוי. כעת מחכים הצדדים בציפייה מתוחה להחלטת בית המשפט העליון.

אלון כרמלי, ממובילי המאבק התושבים, אמר לאחר הדיון: "זכינו היום למעמד מרגש בבית המשפט העליון, בפני הרכב מורחב של שבעה שופטים שיכריעו בגורל אפולוניה. המדינה לא מטפלת בזיהום מי התהום שמייצר את הכתם הצהוב המסוכן בים, ובמקום לעשות זאת היא מבקשת להקים שכונת יוקרה ענקית, שטחי מסחר ובתי מלון באחת מפינות החמד הקסומות בארץ. זה למעלה משש שנים שאלפי תושבים מודאגים יחד עם העירייה ועם ארגוני הסביבה לא מצליחים להשפיע על גופי התכנון הדורסניים. אנחנו מקווים שהתוכנית ההזויה תבוטל על ידי בית המשפט העליון".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן