הרצליה פיתוח היא אחד מהמקומות היקרים והיוקרתיים בארץ. אבל, בשנים האחרונות, היוקרה של תל אביב גוברת על הרצליה פיתוח, כך עולה מבדיקת "ביזפורטל".

יחד נדליק את האור. חנוכה 2023. פרטים על הדלקת הנרות והפעילוית בעיר, באתר ובפייסבוק של העירייה

מחיר של דירת יוקרה בשטח של 100 מ"ר  הוא בין 7.5 מיליון ל-9 מיליון שקל וזה עוד במגדלים "צנועים". יש גם ב-10-12 מיליון שקל. אם אתם רוצים דירה בקומה מאוד גבוהה או דירה שהיא מעבר ל"נורמה" תשלמו גם 15 מיליון ויותר. יש גם דירות ב-100 מיליון שקל.

זה מדהים כי מדובר באלפי דירות, אפילו מעבר לכך, יש בתל אביב כ-50-60 מגדלי דירות מהסוג הזה וזה עוד לפני התייחסות לשדה דב שצפוי להכיל אלפי דירות יוקרה נוספות.

ובעוד תל אביב מושכת אמידים-עשירים למגדלים האלו, דווקא מקומות שנחשבו יקרים ויוקרתיים יורדים מגדולתם. סביון היא דוגמה לכך וגם הרצליה פיתוח. הן עדיין יקרות, אבל אתם יכולים לקנות ווילה בהרצליה פיתוח גדולה ומרשימה במחיר של דירת 100 מ"ר בתל אביב. לאחרונה נמכרה בהרצליה פיתוח וילה עם 5 חדרים ומרתף ברחוב אחי דקר, בנוי 260 מ"ר בשטח של  400 מ"ר, ב-8.8 מיליון שקל. יש כמובן גם יקרות יותר, אבל אם תעשו  את החישוב למ"ר תקבלו שזה רבע-שליש מהמחיר בת"א.

איך זה קורה? תל אביב מספקת הרבה יותר מאשר הרצליה פיתוח – מרכזית, קרובה לכל מקומות הבילוי, קרובה למרכזי התרבות, יורדים למטה ויש בתי קפה בשפע. תל אביב יותר "חיה" מהרצליה פיתוח.

בשנים האחרונות, מבוגרים רבים שהיתה להם וילה באזורים שונים בארץ, לרבות יוקרתיים, הגיעו למסקנה שאין מה לעשות בבית הגדול. הילדים כבר עזבו, ובית גדול כבר לא מתאים להם. הם מעדיפים דירה קטנה יותר בתל אביב מאשר וילה בהרצליה פיתוח, מושב, סביון ומקומות אחרים. אלפי אנשים עברו לתל אביב ובהתאמה הביקושים גדלו.

יחד נדליק את האור. חנוכה 2023. פרטים על הדלקת הנרות והפעילוית בעיר, באתר ובפייסבוק של העירייה

קחו גם את ההייטק שלמרות שהנפילה בשנה האחרונה, העשיר אלפי הייטקיסטים שקנו בתל אביב דירות, ותבינו איך הבפער בין תל אביב להרצליה פיתוח נסגר.

האמת לא נסגר – תל אביב הרבה יותר יקרה כשמחשבים את המחיר לפי מ"ר. למעשה, אין כמעט וילות ובתים פרטיים בתל אביב אותם ניתן להשוות להרצליה פיתוח, אבל בשכונת הקצינים שממוקמת מזרחית לאיכילוב נעשות עסקאות בבתים צמודי קרקע במחירים של 20-25 מיליון שקל ומדובר בנכסים בשטח קטן יותר מאשר בהרצליה, כלומר, במחירים של פי 3 בערך מהרצליה פיתוח.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן