כחודשיים לאחר שנסגר ללא הצלחה – הושלם מכרז בתחום הדיור להשכרה לטווח ארוך במגרש הסמוך לשכונת גליל ים בהרצליה. קבוצת עזריאלי דיווחה לבורסה כי זכתה במכרז של חברת דירה להשכיר ורשות מקרקעי ישראל (רמ"י) להקמת הפרויקט, שצפוי לכלול 147 יחידות דיור שיושכרו לתקופה של כ-20 שנה, מחצית מהן יושכרו בשכר דירה מפוקח שיעמוד על 80% משכר הדירה בשוק החופשי.

יש לכם רגישות? תתחברו לאתר הרווחה והחברה של ישראל!

על פי הדיווח, זהו מכרז ראשון של הקבוצה במודל דירה להשכיר. עזריאלי תשלם על הקרקע סכום של 85 מיליון שקל בתוספת מע"מ, סכום המשקף מחיר של 578 אלף שקל ליחידת דיור. על פי תנאי המכרז, תשלם בנוסף לעלות הקרקע כ-19 מיליון שקל בגין הוצאות פיתוח. הקרקע מיועדת, כאמור, לבנייה רוויה למגורים למטרת השכרה לטווח ארוך וכן תכלול שטחי מסחר. בדוח שנמסר לבורסה פורסם כי בכוונת הקבוצה "לממן את הרכישה ממקורותיה העצמיים ו/או באמצעות מימון בנקאי ו/או מוסדי". העלות הכוללת מוערכת ב-400 מיליון שקל.

בחודש מרץ האחרון נכשל המכרז בשכונה המבוקשת בהרצליה, לאחר שלא ניגשו אליו מציעים. המכרז שווק בדצמבר 2022 במחיר של כ-101 מיליון שקל, ובעקבות אי ההצלחה מחיר המינימום שלו נחתך בחצי לסכום של כ-56 מיליון שקל. הסיבה המרכזית לכך נעוצה בחשש היזמים להיכנס להרפתקה כלכלית בצל העלאות הריבית. בחודשים האחרונים נכשל מכרז נוסף בהרצליה בשכונת קריית שחקים העתידית.

מקבוצת עזריאלי נמסר כי זכייה זו נעשית במסגרת מהלך אסטרטגי של הקבוצה להעמיק את פעילותה בענף המגורים להשכרה, עם מערך שירות מתאים לכל בית במודל דומה למודל שמקובל בארה"ב. הקבוצה מקדמת בימים אלה מספר פרויקטים אשר נבנים בעירוב שימושים וישלבו בין משרדים, מסחר ודיור להשכרה.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן