כך הצהיר היום אבי כחלון, יו"ר קבוצת הכדוריד א.ס. רמת השרון, שמובילה את ליגת העל עם חמישה ניצחונות רצופים. כחלון מסביר את סוד ההצלחה עד כה, מספר על תרומתה של יעל אהרונוב, מנהלת הקבוצה, וכמובן שלא חושש לכוון הכי גבוה שאפשר

שרון יונתן

צילומים: הדר ואן קולא

האם דווקא בעונת הקורונה תצליח קבוצת הכדוריד א.ס. רמת השרון להגשים את החלום שמלווה אותה כבר מספר עונות ולזכות בתואר משמעותי- אליפות או גביע? מוקדם עדיין כמובן לענות על שאלה זו, אבל פתיחת העונה בהחלט מבשרת טובות, כאש רמת השרון מובילה את טבלת ליגת העל עם מאזן של חמישה ניצחונות רצופים. האחרון שבהם הושג אתמול באולם אורנים על הפועל ראשל"צ בקרב בין הקבוצות שעדיין לא נוצחו העונה בליגה. רמת השרון הייתה טובה יותר, ניצחה 30:26 וכאמור שמרה על מאזן מושלם בצמרת הליגה.

רמת השרון עברה מהפך משמעותי בסגל שחקניה שסיים את העונה שעברה כבר באמצע מרץ. כזכור, בניגוד לליגות הכדורגל והכדורסל, ליגת הכדוריד לא שבה לפעילות בעונה שעברה לאחר פרוץ המגפה. "היינו צריכים להיערך ממש מחדש", סיפר הבוקר אבי כחלון, יו"ר הקבוצה, ל"שרון און ליין": "עזבו אותנו מספר שחקנים מרכזיים כמו שני הזרים שעברו לקבוצות באירופה, חן פומרנץ שעבר לספרד, עמית גל, שאחרי שבע עונות, עזב לקרית אונו וגם שני השוערים שלנו, יהב שמיר שעבר לשחק בשוויץ וגיל יעקב שפרש".

אבי, אחרי כל כך הרבה עזיבות של שחקנים בכירים, איך נערכים לעונה חדשה ועוד בתקופת קורונה?

"אסף לוי, המאמן שלנו, שהספיק לערוך משחק אחד בתחילת מרץ עד שהגיעה הקורונה, ואני התחלנו למעשה בבניית קבוצה מחדש, כאשר הכנסתי סעיף בחוזה השחקנים שאם הליגה נעצרת בגלל הקורונה ההסכם עימם מבוטל ואני לא חייב להם כלום. מספר שחקנים וותיקים האריכו חוזה כמו הזר מילאן פאבלוביץ' שמתחיל עונה רביעית והוא קפטן הקבוצה, ויחד איתו דניאל שקלים, יוסי אפו עמית מוטולה וגיל פומרנץ. הבאנו שני שחקנים זרים ברמה גבוהה: השוער הסרבי דארקו ארסיץ' בן ה-31 ששיחק בליגה הראשונה בצרפת ואת סטפאן טרזיץ' (בתמונה למעלה – ש.י.), מקשר יד שמאל. בנוסף, הגיע אלינו עדן ג'ינג'י מחולון ושילבנו מספר שחקנים צעירים מוכשרים"

בתחילת משחקי ההכנה האמנת שתפתחו את הליגה עם חמישה ניצחונות?

"ממש לא ועד עכשיו אני לא מאמין. ההתחלה במשחקי ההכנה הייתה צולעת אבל השתפרנו ממשחק למשחק. עלינו לחצי גמר ווינר ואז הגיע הסגר השני שלאחריו הוחלט באיגוד לדחות את המשך משחקי גביע הליגה כדי לפתוח את הליגה. במחזור הראשון ניצחנו את נס ציונה בבית, במחזור השני התפוצצנו בחוץ על דימונה, במחזור השלישי גברנו על אשדוד בבית בשער אחד ובאותו הפרש ניצחנו בשישי האחרון במוצקין בחוץ. והניצחון הכי גדול היה אתמול מול הפועל ראשל"צ".

אז מה סוד ההצלחה שלכם עד כה?

"השילוב החברתי הטוב בקבוצה בין החבר'ה הוותיקים לצעירים והעבודה הטובה שאסף עושה שמשרה עליהם שקט וביטחון. גורם נוסף להצלחה זה שילובה של יעל אהרונוב, הכדורסלנית לשעבר, כמנהלת קבוצה".

איך נולד שיתוף הפעולה ביניכם?

"מעולם לא הכרתי את יעל באופן אישי אלא רק כשחקנית ששיחקה ברמת השרון. ברגע שהמינוי שלה למנהלת קבוצת הנשים בכדורסל לא יצא לפועל, הציעו לי להציע לה את התפקיד. נפגשתי איתה והתרשמתי ממנה לטובה ואני שמח מאוד שהיא איתנו. היא מקטינה את החיכוך שלי עם השחקנים ומוסיפה וייב מצוין לקבוצה. היא חיובית, מלאת אנרגיה, פייטרית, לומדת מהר, מתקתקת הכל במהירות, יסודית מאוד. המינוי שלה הוא בינגו אחד גדול. היא מדהימה והשחקנים מתים עלייה. אני בכלל חושב שלנשים יש במספר תחומים יכולות גבוהות משל גברים. גם צריך לזכור שבקרבת נשים, גברים מתנהגים אחרת וזה עוזר. היא צירפה את המאמן המנטלי ארז לב שגם מוסיף המון לקבוצה".

לסיום אבי, העונה זאת העונה שלכם ותזכו לראשונה באליפות או גביע?

"אתה כבר מכיר אותי שאני לא חושש לכוון גבוה וכל תחילת עונה אני מצהיר שהמטרה היא תואר משמעותי, אבל כמובן שהדרך היא עוד ארוכה. כרגע זה נראה טוב ונצטרך להמשיך בצורה הזאת. ארבע הראשונות יהיו אנחנו, אשדוד ושתי הקבוצות מראשל"צ, אבל ברור שבדרך כולנו נפסיד נקודות".

כדוריד רמת השרון עונת 2020/21
גיל פומרנץ (משמאל). נשאר לעונה נוספת

.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן