האם אשת צוות במעון הגיל הרך "טרופי גן" בשכונת מורשה ברמת השרון התנהלה בצורה בלתי ראויה כלפי אחת מילדות המעון? בדיקה על כך החלה לאחרונה בעיריית רמת השרון והנושא הועבר לטיפול המשטרה.

מדובר באשכול מעונות יום עירוני לגיל הרך הנמצא ברחוב חטיבת אלכסנדרוני 11 בשכונת מורשה ומיועד לילדים בגילאי 3 חודשים עד שלוש שנים, לפי שלוש קבוצות גיל: גן ליצ'י, גן אננס וגן מנגו.

אתמול קיבלו הורי הילדים במעון מכתב מדנה תמרי, מנהלת המחלקה לקדם יסודי והגיל הרך באגף החינוך בעירייה, והתבשרו כי לאחרונה התקבל באגף החינוך דיווח בחשד להתנהלות בלתי ראויה במסגרת המעון. תמרי ציינה כי עם קבלת הדיווח פנה אגף החינוך לגורמים הרלוונטיים בעירייה ובמשטרה והעביר את כלל המידע וכולל סרטי וידיאו ממצלמות המעון וכי הנושא נמצא בטיפול המשטרה והעירייה פועלת לפי הוראותיה.

תמרי ציינה כי המעורבים אינם נמצאים בגן, כאשר הכוונה היא לאשת הצוות שעליה הועברה התלונה והילדה שהוריה התלוננו בעירייה.

עוד ציינה תמרי במכתבה להורים: "אגף החינוך אינו מקל ראש ורואה במוגנות ובביטחון הילדים מטרת על. אנו רואים בחומרה כל התנהגות שאינה מכבדת את התפיסה החינוכית שאנו מובילים במסגרת החינוך בכלל ומסגרות הגיל הרך בפרט. אנו מודעים לכך כי הודעה שכזאת עלולה לעורר מתח וחשש, במיוחד במצב בו הפרטים חסויים מטעמי צנעת הפרט. יחד עם זאת, חשוב שתהיו סמוכים ובטוחים שאנו פועלים כאשר לנגד עינינו ניצבת השמירה על מוגנות ילדיכם".

האב, שהבדיקה נוגעת לבתו, כתב באחת מקבוצות הוואצאפ: "לצערי הרב המכתב יצא בעקבות אירוע מאוד לא תקין שהתרחש בגן בחודש האחרון כלפי הבת שלי מצד אשת סגל בגן. לצערי בשל הנחיות המשטרה ועל מנת לא ליצור מצב בו משובשים הליכי חקירה אין ביכולתי לפרט מעבר לכך, מקווה שבימים הקרובים אקבל אישור הפרקליטות ומהמשטרה לשפוך עוד אור על הנושא. אני יכול להגיד שבחרנו להוציא את הבת שלנו ממסגרת הגן ולא נחזור אלי". בשיחה עם "שרון און ליין" סירב האב להגיב בנושא.

אבא אחר, שבנו נמצא המעון, סיפר על תחושות ההורים: "המכתב שהעירייה הוציאה גרם לבלאגן בקרב ההורים בעיקר בשל חוסר וודאות של מה בדיוק קרה שם. ההורים מחכים לתשובות, לדעת אם הדברים הגיעו לרמה של התעללות ואם כן מצד מי וכיצד".

מעיריית רמת השרון נמסר בתגובה: "העירייה מייחסת חשיבות עליונה למוגנות הילדים במוסדות החינוך ואי לכך מיד שהתקבל דיווח מצוות המעון על התנהלות בלתי הולמות פנינו לכל הגורמים הרלוונטיים ובכלל זה למשטרת ישראל. אנו סומכים ידינו על המשטרה שתנהל את הבדיקות באופן מקצועי ועד אז הגורמים המעורבים לא יהיו בגן. המעון ממשיך בפעילותו כרגיל".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן