סביר להניח שחיילי ארגון "ההגנה" לא חשבו שיום אחד יימצא הסליק בו החביאו את מצבור רימוני היד והכדורים. אבל היום הזה הגיע היום, כאשר חבלני המשטרה ניטרלו בצהריים מצבור של עשרות רימוני יד מתקופת קום המדינה שנמצאו במסגרת עבודות עפר באתר בנייה ברחוב אפרים קישון בהרצליה הירוקה המערבית (בין הרחובות הנדיב ואלתרמן).

מתחברים המרכז לטיפול רגשי

רימוני היד (בתמונה) התגלו במסגרת עבודות קידוח בעומק רב מתחת לפני הקרקע. שוטרי תחנת גלילות הגיעו למקום ומצאו סליק של רימונים וכדורים ישנים ולפיכך חבלני המשטרה החלו לסרוק את המקום, תוך שימוש באמצעים טכנולוגים שונים וחשפו מצבור של עשרות רימונים וכדורים שאובחנו מתקופת קום המדינה והוסלקו במקום ע"י ארגון "ההגנה".

בשל מצבם הפגום של פריטי האמל"ח, לרבות חלודה ומנגנונים (מנופים) שבורים לצד הימצאות חומר נפץ בתוכם, ביצעו חבלני המשטרה שימוש ברובוט לשם בחינת נפיצותם והסרת סיכון עבור הכוחות בשטח וכלל הציבור, טרם איסופם והעברה אל מעבדת החבלה לנטרולם בהתאם.

מהמשטרה נמסר כי פעילות החבלנים בעיצומה וצפויה להימשך כל היום, במסגרתה סורקים את השטח ומטפלים בפריטים הרבים הפזורים בתוך האדמה וחלקם מחוצה לה, כתוצאה מהחפירות במקום.

 


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן