אם לאחרונה ילדי הגנים נשארו בבית בגלל בידודים, הרי שמעתה יש גזרה חדשה בהרצליה: ילדי גנים נשארים בבית בגלל סייעת שאינה יכולה להגיע לעבודה.

אדום ירוק גורמה במחירי שוק מבצע תפו"א לבן/בצל לבן 3.90 ש"ח לק"ג. חדש! סניף הרצליה

זמן קצר לאחר שפרסמנו הבוקר ב"שרון און ליין" את הכתבה על גן ציפורן בשכונת נווה עמל בהרצליה שלא נפתח בשל סייעת שלא הרגישה טוב ולא נמצא לה מחליפה, התבשרנו על גן ילדים נוסף בהרצליה שגם ילדיו מצאו הבוקר גן סגור.

מדובר בגן שיבולים, גן ממלכתי דתי ברחוב הבנים, שלא נפתח היום מכיוון שהסייעת לא יכלה להגיע בשל בעיה רפואית שאינה קשורה לקורונה ולא נמצאה לה מחליפה.

ההודעה להורים נשלחה בשעה 7:26, ארבע דקות בלבד לפני שעת פתיחת הגן. מיותר לציין שחלק מההורים כבר היו בשעה זו בפתח הגן כפי שמספרת אמא לילדה בגן: "זה נפל עלינו בהפתעה גמורה וההורים והילדים חזרו הביתה. ההורים פשוט מתפוצצים מכעס על העירייה שנתנה לזה לקרות. אפשר להבין סגירת גן על בידודים אבל בגלל סייעת שלא יכולה להגיע? מתברר שאחרי תקופת הסגרים והבידודים לעירייה הכי קל לסגור את הגן ולהעביר את הבעיה להורים".

בדומה לגן ציפורן, גם הורי גן שיבולים הציעו לעירייה פתרונות יצירתיים שנדחו: "הצענו המון פתרונות כמו למשל להיעזר בהורים כתחליף לסייעת, להעביר את 19 ילדי הגן לגן הסמוך, להעביר סייעת מהצהרון. לא חסר פתרונות אבל כמו שאמרתי, לעירייה הכי קל ישר לסגור".

הורי הגן: התחושה שלנו היא שהעירייה לא עושה את המקסימום

מספר אימהות החליטו לקחת יוזמה והגיעו לבניין עיריית הרצליה כדי לנסות ולקבל תשובות כפי שסיפרה אחת האימהות: "ירדה אלינו מישהי מאגף החינוך ואמרה שהיא מבינה את המצוקה אבל אין להם כרגע פתרון לבעיה הזאת. התחושה שלנו שהעירייה לא עושה את המקסימום כדי למצוא פתרונות. זה פשוט מקומם ומרתיח. אנחנו אפילו לא יודעים אם מחר הגן ייפתח מחדש".

עורך דין ונוטריון רונן צ'יניאו

ההורים החליטו לנקוט בצעד חריף ואמרו כי ישקלו לתבוע את העירייה: "היום הזה הוא יום חופש שאנחנו משלמים עליו ואף אחד לא יחזיר לנו את הכסף. לא מספיק שהפסדנו ימי עבודה בגלל בידוד אז עכשיו נפסיד ימי עבודה גם על היעדרות סייעות? אנחנו לא נשתוק על מה שקרה היום וגם תביעה נגד העירייה זה דבר שבא בחשבון. מי ששלח אותנו ליום חופש ישלם על כך".

פנינו לעיריית הרצליה ושאלנו מה העירייה מתכוונת לעשות כדי שמקרים כאלו לא יחזרו על עצמם, אבל העירייה בוחרת להמשיך ולא להגיב לפניות של "שרון און ליין".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן