המאבק בין חברי האופוזיציה לראש עיריית רעננה עולה מדרגה: 10 חברי מועצה וסיעת מרצ רעננה חופשית הגישו היום לבית המשפט המחוזי בת"א עתירה מנהלית נגד ראש עיריית רעננה, חיים ברוידא, והממונה על מחוז המרכז במשרד הפנים.

הרקע להגשת העתירה הוא סירובו של חיים ברוידא לכנס ישיבת מועצה שלא מן המניין שתדון בנושאים עירוניים שעל הפרק. את כינוס הישיבה דרשו לפני שלושה שבועות 10 חברי מועצה שהם העותרים העתירה: רונית וינטראוב, דבי סלוצקי, מירב מאיר, עמית צור, עו"ד אליהו אלוש, איילת ארז סגן, ניר קריסטל, מיכאל רייזמן ורחמים שלום.

לטענת העותרים, ברוידא התעלם מהוראת החוק, כאשר הוא מסרב לכנס ישיבת מועצה למרות שעל פי פקודת העיריות עליו לכנסה תוך 7 ימים, אם וכאשר ישנה בקשה של יותר משליש מחברי המועצה, כמו במקרה הנוכחי.

העותרים, באמצעות עו"ד אורי הברמן וזיו ויסמן, טוענים כי לאחר התעלמותו של ברוידא, נשלחה פנייה לממונה על המחוז בבקשה כי יורה על כינוס הישיבה, אך גם הממונה על המחוז התעלם מהבקשה ולכן הוגשה העתירה ביום האחרון שניתן לממונה על המחוז לקבוע מועד לישיבת המועצה שלא מן המניין, דבר שכאמור לא התרחש.

במקביל לעתירה הוגשה בקשה לדיון דחוף בעתירה המנהלית ובה ביקשו העותרים מבית המשפט להורות על קיום דיון דחוף בעתירה שהגישו.

בבקשה נכתב: "המחוקק קבע לוח זמנים קשיח וקצר. יש להניח כי תכלית החוק היא שלא להפוך את סעיף 9 (א) לאות מתה ולאפשר לחברי מועצה לקיים את שליחותם. ברוח החוק, אשר לא מאפשר כל שיהוי, ראוי גם כי בית המשפט יקצוב זמנים ויקבע דיון דחוף על מנת  שישיבה תתקיים באופן מיידי".

חיים ברוידא, ראש עיריית רעננה, אמר בתגובה להגשת העתירה: "מדובר בעתירת סרק של קבוצת חברי מועצה, שכל תכליתה היא אחת – אגו וג'ובים המתוגמלים בתלושי שכר. לא נסכים לסחטנות פוליטית. אני וחברי המועצה בקואליציה, נמשיך לעסוק בטובת העיר רעננה, בתנופה העשייה הצמיחה והשגשוג הבולטים בכל פינה בעיר. נמשיך לעמוד על הערכים ועל העקרונות של אמינות ויושרה פוליטית. אותה קבוצת של חברי מועצה, אינם מקבלים את כללי המשחק הדמוקרטי. מתוך שיקולים ואינטרסים אישיים וזרים הם יהיו מוכנים לפגוע בתושבי העיר. לא נאפשר להם. צר לנו, כי אותה קבוצה, גוררת את העירייה ואת משלמי המיסים לעתירות מיותרות שתידחנה. העירייה פעלה ופועלת גם בנושא זה על פי החוק ועל בסיס ייעוץ משפטי עירוני, ואת עמדה זו תציג העירייה בבית המשפט".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן