"תתארו לכם פה עומדת ילדה קטנה עם בגדים קרועים, בלי נעליים, בשלג עם סמרטוטים, בלי אוכל ארבע שנים, בלי תקווה לחיות, אבל עם רצון גדול לחיות", כך אמרה שורדת השואה יהודית שבתאי, בטקס העירוני לציון יום השואה ולגבורה שהתקיים ברביעי בערב בהיכל אמנויות הבמה בהרצליה.

אירועי יום הזיכרון לשואה ולגבורה בהרצליה נפתחו ביום רביעי בערב בטקס העירוני בהיכל אומנויות הבמה – "רסיסי זיכרון".

בטקס השתתפה שורדת השואה יהודית שבתאי שנשאה דברים מרגשים מול מאות האנשים באולם ומול אלפי האנשים שצפו בטקס שהועבר בשידור ישיר בעמוד הפייסבוק של העירייה.

יהודית שבתאי אמרה בטקס: "הייתי בת חמש וחצי בשואה ואני חוויתי דברים איומים. אני נשארתי בחיים ואני נשבעתי לעצמי שלעולם, לעולם אני לא אפסיק לדבר על השואה. ואני רוצה שכולכם תזכרו את המילים שלי: 'יהודי זה הדבר הכי קשה להיות. תזכרו את השואה הזאת ואל תשכחו אותה!', ועכשיו אני אגיד לכם מה זה ילדה קטנה בשואה: תתארו לכם פה עומדת ילדה קטנה עם בגדים קרועים, בלי נעליים, בשלג עם סמרטוטים, בלי אוכל ארבע שנים, בלי תקווה לחיות, אבל עם רצון גדול לחיות. הייתי רצה בתור ילדה קטנה בכפרים לבקש קליפות תפוחי אדמה, ונשארנו בחיים.

"אלוהים עזר לי ואני הגעתי למדינה שלי שהכי אהובה עלי, ואני בהרצליה 75 שנה, זאת העיר שלי, זה החיים שלי. הקמתי משפחה לתפארת, יש לי 3 בנים, 9 נכדים ו-14 נינים. ועכשיו אני הולכת להדליק נרות למען המשפחה שלי שנספתה ונשארנו אנחנו בחיים, ובשביל השישה מיליון שאינם, אנשים הכי הכי טובים שהיו בעולם, הכי חכמים. היהודים האלו הלכו למוות וחבל עליהם".

משה פדלון ראש עיריית הרצליה, בטקס העירוני לציון יום השואה ולגבורה בהרצליה. צילום: דוברות עיריית הרצליה

משה פדלון ראש עיריית הרצליה, בטקס העירוני לציון יום השואה ולגבורה בהרצליה. צילום: דוברות עיריית הרצליה

ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, אמר בטקס: "הרדיפות, ההשפלות ומעשי הטבח ההמוניים כלפי אנשים רק בגלל יהדותם, מציבים את השואה כתקופה האפלה ביותר בהיסטוריה האנושית. ביום הקדוש הזה אנחנו מחבקים אתכם, השורדים, בחום, ורואים בכם מקור להשראה, לנחישות, לתקומה ולחוסן. הודות לרוח הגבורה וכוח הרצון העילאי שלכם, הצלחתם להגיע לארץ, וכאן ליצור ולהקים מדינה וחברה שכולנו גאים בה. אתם, וגם אַחֵינוּ שלא זכו להיחלץ משם, מלמדים אותנו שיעור חשוב ביותר על כוח החיים, על חשיבות המאבק כדי לשרוד, ועל עוצמתה של התקווה. ובנימה אישית: אתם שורדי השואה יקרים לי מאוד, ומהווים עבורי מקור עוצמה ועידוד. היכולת המופלאה שלכם לקום מהתהומות, להקים משפחה ולהמשיך בחיים למרות הכל – מהווים דוגמה מיוחדת במינה שנותנת לנו השראה, כוח ותוקף מוסרי. היום, כשכולנו יחד, אני מבקש לחזור ולהביע בפניכם את ההערכה העצומה שלנו ולהבטיח – שתמיד נדאג לכם ולעולם לא נשכח!".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן