אורי ויזל, מנכ"ל חברת היי קיו, מסביר מדוע הקורונה תפסה אותם מוכנים, כמה זמן לקח להם לבצע את השינוי ללימודי לייב ומה הכי חשוב להם (פדגוגיה לפני העסקי)  כדי שתלמידים יבחרו בהם

שרון יונתן

"הקורונה תפסה אותנו ממש מוכנים וצלחנו אותה בשלום", כך אומר אורי ויזל, מנכ"ל חברת היי קיו, אחת משלוש החברות הגדולות בארץ ללימודי הכנה לבחינות הבגרות והפסיכומטרי.

ויזל משמש כמנכ"ל החברה מתחילת שנת 2019, כאשר לפני כן שימש כמורה בחברה במשך חמש שנים. לחברה 19 סניפים ברחבי הארץ, כאשר בתכנית לפתוח מחדש סניפים בהרצליה וברמת השרון במהלך שנת 2021. הסניפים הקרובים כיום הם בת"א (אבן גבירול), בכפר סבא (אושילנד) ובפתח תקוה.

ויזל מסביר כיצד החברה עברה את משבר הקורונה בהצלחה גדולה: "הקורונה תפסה אותנו מוכנים מאחר שכבר באוקטובר 2019, לפי שידענו בכלל מה זה קורונה, השקנו את היי קיו לייב, מעין מעטפת שנותנת לתלמיד אפשרות ללמוד בלייב. השקנו את אתר "תלמיד" בעלות של 800 אלף שנותן מעטפת מלאה עם כל הפתרונות הפדגוגיים מול כל חברה מובילה אחרת. אנחנו חברת ההשכלה היחידה שלקח לה להעביר את כל התלמידים ללייב בקורונה במשך יום וחצי בלבד והסיבה שזה לא לקח חצי יום הייתה רק בגלל שהיינו צריכים לשכנע את התלמידים שזה אותו דבר. בעקבות המעבר לייב חווינו בסך הכל קרוב לאחוז וחצי ביטולים שזאת כמות קטנה מאוד. בזמן ששאר מוסדות ההשכלה היו צריכים לבנות מצגות ומערכי שיעור שונים, לנו כבר היה ברור איך כל זה צריך לעבוד מבחינת הכשרת מורה ללימודי לייב, חלוקת קשב, שיעורי בית ועוד, מאחר שידענו לעשות זאת לפני הקורונה".

אז אורי, היה לכם יתרון על פני חברות מתחרות?

"בהחלט, אבל ניצלנו זאת גם כדי לעזור לתלמידי חברות מתחרות שנקלעו לקשיים בלימודים. תלמידים שפנו אלינו קיבלו מאיתנו מרתון שיעורי לייב וזאת בגלל נקודת המוצא שלנו שאנחנו קודם כל אנשי פדגוגיה ואוי ואבוי לנו אם יהיו תלמידם שהשקיעו כל כך הרבה זמן ללימודי פסיכומטרי ובסוף לא יקבלו מענה. אנחנו יודעים מה הם עברו ואם אנחנו יכולים לתרום ולו במעט אז זאת זכות גדולה עבורנו".

התלמידים התרגלו ללימודי הלייב?

"יש בזה פלוס ומינוס. מדובר בדור שרגיל להתעסק עם מסכים, אבל החיסרון הוא שהם מאבדים קשב. אם למורה לא יהיו כלים, התלמידים יאבדו את זה. התלמידים שלנו יודעים ללמוד בלייב כי אנחנו יודעים ללמד אותם ללמד בלייב. עם הזמן הלמידה חזרה גם לכיתות אבל עד קבוצות של 9 תלמידים במקום 30 כבימי שגרה".

תשכנע אותי. מדוע לבחור דווקא בהיי קיו?

"מאחר ואנחנו חברה שמובלת על ידי אנשי פדגוגיה והדבר הכי חשוב לנו זה קודם כל ההצלחה של התלמידים. מנהלי המחלקה הפדגוגית שלנו הם אנשי הוראה שלא מתפשרים על איכות המורים שלהם וחושבים קודם על המעטפת הלימודית שמקבל הסטודנט. בעבר הראייה הייתה קודם כל נטו עסקית, אבל כיום היא קודם כל פדגוגית. בנוסף, יש לנו את אתר התלמיד הכי חדיש ומתקדם עם השקעה גדולה בשנה שעברה והוא תורם להצלחה מקסימלית של התלמידים. מעבר לזה, אנו מקנים מעין תעודת ביטוח לתלמיד מבחינה כספית, כך שאין מצב שתלמידים מרגישים שנדפקו בגלל הקורונה. זה לא יקרה. יש לנו אחריות מוחלטת ובמקרה הצורך אנחנו נישא בהפסדים".

אורי ויזל. פדגוגיה לפני הכל

.

לאתר החברה


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן