לרגל הבחירות לנשיאות ארצות הברית פנינו לחברי מועצת העיר של הרצליה ושאלנו אותם במי הם תומכים ומדוע. התשובות המעניינות לפניכם

שרון יונתן

הבחירות לרשויות המקומיות יתקיימו עוד שלוש שנים בדיוק והבחירות לכנסת, אתם יודעים, לא בדיוק ידוע מתי, אז עד שזה יקרה, החלטנו לאתגר את חברי מועצת העיר של הרצליה בשאלה הכי אקטואלית שעל הפרק: מי הם רוצים שיבחר לנשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ או ג'ו ביידן, ומדוע. לפניכם התשובות של חברי המועצה שנענו לאתגר:

ראש העירייה, משה פדלון: "אני שמח על חגיגת הדמוקרטיה במעצמה הגדולה בעולם ובטוח שהיחסים החמים וההדוקים עם מדינת ישראל ימשיכו – עם כל נשיא שייבחר".

עפרה בל, סגנית ראש העירייה: "אני תומכת בג'ו ביידן. טראמפ אדם קיצוני, אימפולסיבי, לא אמין, פוגעני, אינטרסנט וארה"ב איבדה בתקופתו את תואר המכובדות והיוקרתיות שהייתה לה בפנים ארצית ובמדיניות החוץ. מעולם לא היה בה כזה פילוג כמו בתקופתו".

עופר לוי, סגן ראש העירייה: "קשה להחליט מי טוב יותר עבור מדינה שאתה לא חי בה. טראמפ הוא לא חביב הקהל בעיניי אבל פוליסת החוץ שלו טובה ומבחינה כלכלית ותעסוקתית הוא קידם את המדינה אחרי ממשל אובמה. לעומת זאת אני מאמין שביידן יעשה עבודה הרבה יותר טובה ברמה הסביבתית והחברתית, שני נושאים שלי חשובים באופן אישי".

רונן וסרמן: "לצערי העולם הולך למקום מאוד קיצוני, ובשנים האחרונות ראשי מדינות נבחרים על סמך אמירות קיצוניות, מפלגות ומסיתות, וכך גם מקצין השיח בערוצים השונים וברשתות החברתיות. זו הסיבה שאני מניח שטראמפ יזכה שוב בארבע שנות נשיאות. על אף זאת, אני מאחל ומייחל ליום שבו פוליטיקאים כמו ביידן ואחרים, שהם מוכשרים, חכמים ומאחדים יזכו בבחירות ושהעולם ילך למקום טוב יותר".

ירון עולמי: "מקווה מאוד שדונלד טראמפ ינצח וישאר נשיא. טראמפ הוא הנשיא הטוב ביותר לישראל, ליציבות במזה"ת, לסיכוי לשלום, ולניפוץ הצביעות העולמית. ניצחון לטראמפ הוא ניצחון לישראל".

תמי גרוסמן: "למרות היותה ללא ספק המעצמה חזקה בתבל, ארצות הברית היא המדינה המפותחת היחידה שתוחלת החיים בה בירידה. האומה האמריקאית מפולגת כפי שלא הייתה 60 שנה ועל מנת להחזיר את אמריקה למסלולה ולעמדת מנהיגות עולמית שממנה נסוגה ב 4 שנים האחרונות, וכן על מנת להתמודד עם התחממות גלובלית ואתגרי המאה ה- 21, אמריקה זקוקה לניצחון מובהק של קול השפיות – ביידן. ניצחון זעום לאחד הצדדים יביא את ארה"ב לסיפה של מלחמת אזרחים, והיו דברים מעולם".

דנה אורן ינאי: "לנשיא ארצות הברית יש השפעה מכרעת על המתרחש בעולם, בישראל ואפילו בהרצליה. זהות נשיא ארצות הברית משפיעה על סוגיות סביבתיות כגון מחזור ושמירה על החופים, התמודדות עם משבר האקלים וכד'. כמי שנושא הסביבה והנושאים החברתיים בראש מעייניה, אני מקווה שג'ו ביידן ייבחר, וישים בראש סדר היום סוגיות הקרובות לליבי כגון קידום שוויון, שמירה על הסביבה, מלחמה במשבר האקלים ועוד. מאחלת לאמריקאים חג בחירות שמח".

אלעד צדיקוב: "אני בעד טראמפ. הנשיא החזק והטוב ביותר לעם ישראל משחר ההיסטוריה".

יריב פישר: "אני תומך בביידן הגיע הזמן שהמנהיגים שלנו יעבדו בשבילנו במקום לקשקש, לשקר ולהשניא אותנו אחד בשני".

דניאל אייזנברג צדיקים: תומכת בבחירתו של ג׳ו ביידן. משוכנעת שמדובר באדם ערכי שכבר הוכיח בעבר את תמיכתו בישראל ומדינת ישראל זקוקה בבית הלבן לנשיא יציב ושקול ועם כל הכבוד לטראמפ התחושה היא שקשה לדעת אצלו מה ילד יום. אני אישית גם סולדת מהתנהגותו של טראמפ כלפי נשים".

קרדיט לתמונת גו' ביידן: Photo by Barack Obama on Foter.com / CC BY-NC-SA


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן