אחד ממפעלי הספורט היותר יפים שנעצרו עקב התפשטות מגפת הקורונה היא ליגת א' בכדורעף, הליגה השלישית בענף, המיועדת לחובבנים ומשחקים בה גברים ונשים ביחד. את הליגה ייסד והקים צדוק בראל, תושב הרצליה וחובב כדורעף מושבע, שלפני חמש שנים פתח חוג לחובבי כדורעף בקאנטרי. עם הזמן הביקוש גדל והחוג עבר לאולם הספורט באולם הנדיב ולפני שלוש שנים הפעילות עברה לאולם בבית הספר וולפסון בשכונת נווה עמל. עם פריחת החוג עמל בראל, שחקן כדורעף בעברו, על פתיחת ליגה א', ליגה לחובבים וביחד עם מנכ"ל איגוד הכדורעף, יניב נוימן, המהלך יצא לפועל.

דורון כץ נדל"ן מעוניינם לקנות נכס?

למועדון מכבי ברדלס הרצליה מספר קבוצות: בליגה הארצית (השניה) משחקות מכבי ברדלס הרצליה בגברים ומכבי לביאות הרצליה בנשים. בליגה א' המעורבת עוד 6 קבוצות נוספות למועדון, חמישית מסך הליגה המונה 30 קבוצות. צדוק בראל ציין השבוע כי בעונה הבאה המועדון יקים עוד קבוצת גברים וקבוצת נשים בליגה הארצית.

בראל מציין את הייחד של המועדון: "המועדון הוא משפחתי וכל חובב כדורעף, לא משנה מה רמת משחקו, מתקבל בברכה. יש דירוג בין הקבוצות ולכל שחקן ושחקנית מותאמת קבוצה בהתאם לרמתו. בשנה שעברה מרכז מכבי לקח עלינו את חסותו ועזר כלכלית ברישומים לליגה ובכל התשלומים שמועברים לאיגוד הכדורעף.

בתחילת העונה החליט בראל להתקדם ולעלות שלב אחד במעלה הליגות. "כדורעף הנשים היה תמיד האהוב עליי ביותר והחלטתי להקים קבוצת נשים חזקה ומיוחדת בשם הלביאות, אבל עם האוכל בא התיאבון ויחד עם הנשים הקמנו גם קבוצת גברים בליגה הארצית. חבל רק שהכל נעצר בגלל הקורונה".

בראל גאה מאוד גם בצירוף קבוצה מהמגזר הערבי: "גולת הכותרת העונה היא ההשתלבות של אחינו הערבים מג'לג'וליה, כאשר קלטנו למועדון חבורת שחקני כדורעף מג'לג'וליה שנהנים אצלנו וזה מדהים לראות איך משחקים ומתאמנים כולם בהרמוניה מושלמת: ערבים, יהודים, נשים ואפילו נערים. גם אישה ערביה יש לנו במועדון שהצטרפה לאחרונה. כולם נהנים ומשחקים ומשתתפים בכל הליגות".

חסן עראר, מורה לספורט בג'לג'וליה, מספר: "את צדוק הכרתי מליגה א'. תמיד שמרנו על קשר חם וידעתי שהוא מכבד ומעריך את כולם באותה המידה והשנה החלטנו להצטרף כל החברים מג'לג'וליה. לא יודע מה הסוד שלו ושל המועדון הזה, אבל החברים מחכים לכל אימון, נהנים מאד ומרגישים שייכים ואהובים למשפחה הענקית הזאת שנקראת משפחת הברדלס". 

לרשת פרח לחינוך מיוחד דרושות סייעות. לחצ.י. לפרטים

סהיר טאהא, גם הוא מג'לג'וליה, הוסיף: "התלבטתי מאד בהתחלה, אבל אחרי האימון הראשון של צדוק הרגשתי בבית והרגשתי רצוי ומוערך ואנחנו בקשר אישי יום יומי וגיליתי משפחה חדשה ואמיתית. תענוג גדול להיות חבר במועדון המיוחד הזה ואנחנו לא מפספסים אף אימון למרות המרחק. גם חברים מהרצליה מגיעים להתאמן אצלנו בג'לג'וליה".

בראל מסתכל קדימה: "התחלנו בהקמת קבוצות נוער למועדון, שיתחרו בליגות הנוער של האיגוד. בעונה הבאה נקים עוד קבוצות לליגות הארציות, בתקווה שנעפיל גם לליגה הלאומית עם הקבוצות הקיימות. המועדון כבר מונה 100 שחקנים ושחקניות. אני מקווה שבעירייה יבינו כמה חשוב ומיוחד המפעל הספורטיבי האדיר שהקמנו ויתנו לנו יותר שעות לאימונים. אין עוד מועדון כזה בארץ: משפחתי, מעורב והישגי. בעזרת השם נהפוך למועדון כדורעף בין המובילים בארץ".

כמו שהבנתם, מדובר בקבוצות מעורבות של גברים ונשים. השחקנית המבוגרת בליגה א' היא יהלומה אלקסלסי בת 56 מנתניה, המכונה בל והמשחקת בליגה כבר עונה שלישית. בעונה שעברה שיחקה במדי סגנית האלופה, מכבי כפיר הרצליה, העונה במכבי נמרים הרצליה והיא מיועדת בעונה הבאה לשחק בליגה הארצית.

צדוק סיפר השבוע על הצטרפותה של יהלומה למועדון ההרצלייני: "מדובר בשחקנית מסורה שהגיעה אליי לפני שלוש שנים. אשה מדהימה, ספורטאית מצוינת, שהגיעה דווקא מענף הכדורסל, בלי שום מושג בכדורעף. בשקדנות ובנחישות היא התחילה מאפס, כל הזמן ליוויתי אותה וגוננתי עליה כשהיה צריך במיוחד".

צדוק מסביר על החשיבות של שחקניות בליגה כמו יהלומה: "בל מייצגת בשבילי את המועדון ואת הרוח שלו. הזדמנות שווה לכל מי שרוצה ללמוד כדורעף. והיא לקחה את ההזדמנות בשתי ידיה, ולא ויתרה ולמרות הקשיים בחיים ולמרות הגיל המתקדם ולמרות המרחק הפיזי, היא אחת מהלוחמות הנצחיות שלי, אני יודע שלכל מקום שאפנה את המבט, בל תהיה שם, מוכנה ללכת אחרי מכל עומק הלב. זה לא דבר של מה בכך, למצוא ולאמן אישיות כובשת וצנועה כל כך".

צדוק בראל ויהלומה אלקסלסי (משמאל). מועדון משפחתי 
https://chat.whatsapp.com/IbSedMdud8l3Nn9WJETrhW

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן