את הדיון יזמו דוברת וייזר, סגנית ראש העירייה ומחזיקת תיק הנשים ופזית הק, ראש הרשות למניעת אלימות והתמכרויות, ובו נדונו מספר נושאים כדי למגר את תופעת האלימות נגד נשים

שרון יונתן

דיון חירום התקיים השבוע בעיריית רמת השרון בעקבות עלייה דרמטית בשבועיים האחרונים בדיווחים של מקרי אלימות במשפחה ברמת השרון. את הדיון יזמו דוברת וייזר, סגנית ראש העירייה, מחזיקת תיק הנשים ויו"ר וועדת אלימות נגד נשים ופזית הק, יועצת ראש העירייה לקידום מעמד האישה וראש הרשות למניעת אלימות והתמכרויות.

בדיון, שהתקיים כמובן באמצעות הזום (בתמונה), השתתפו בעלי תפקידים רלוונטיים בעירייה: איימי חסון – רכזת נוער, מזל גבאי – סמנכ"לית אגודת הספורט, אווה עינבר שדה – מנהלת מרכז גישור מגוונים, ניצה ערמון – סמנכ"לית מגוונים, אורלי  הדר – חוקרת ממשטרת גלילות, חגית אלשטיין – מנהלת מניעת אלימות במשפחה, ליאורה דיקשטיין – מנהלת אגף שירותים חברתיים וקהילתיים, חבר המועצה רמי בר לב – מחזיק תיק מניעת סמים, באצ'י אלקובי – מחזיקת תיק רווחה, ליאורה גביש – מעמותת רוטרי, איתי קפלינסקי – יו"ר הנהגת ההורים היישובית, אוסנת אוליאל לימור – מנהלת בית יד לבנים, ענת טננבאום – יו"ר ויצו, ליזי רכניצר – יו"ר מרחב שרון נעמת, יובל וונסטרטן – שוטר קהילתי.

 במהלך הפגישה דווח על עלייה דרמטית בפניות של נשים הנוגעות לאלימות קשה בבית, אשר חלקן הופנו למשטרה. המשתתפים ציינו מצידם את הפעולות הננקטות על ידם. מטרת הפגישה הייתה לטובת איחוד כוחות על מנת לנסות למגר את התופעה ביחד.

בפגישה נדונו מספר נושאים מהותיים ובהם: הפיכת עובדי העירייה לשגרירים של דיווח באמצעות הכשרתם למציאת סימנים לאלימות במשפחה, רמי בר לב סיפר על אפליקציית save you- שברגע שישנו דיווח הוא עובר מיד לחמישה בני משפחה קרובים לשם יידוע – האפליקציה תיבחן ליישומה, בדיקת הליך של ניתוב פניות הנוגעות לאלימות במשפחה לנתב 106 ועוד. בתום המפגש צוין כי בעוד שבוע וחצי יתכנסו הגורמים לטובת המשך פעולה אופרטיבי.

דוברת וייזר ציינה: "כל אישה צריכה להרגיש מוגנת בבית שלה – במבצרה, כל אישה אשר מרגישה ולו הפחד הקטן ביותר שבן זוגה יכול להתפרץ אם זה באלימות מילולית, פיזית או כלכלית – צריכה לקבץ את כל הכוחות ולהתלונן. אף אחת לא צריכה למות מבושה. אני מתכוונת לצאת בקמפיין מודעות נרחב כדי להגיע לכל אחת וגם לכל אחד. חשוב שפורום ארגוני הנשים והשולחן העירוני הכולל גם גברים, אותו הקמנו, יפעל בכוחות משותפים להכפיל את הכוח לטובת עצירת התופעה הבזויה והמסוכנת"

פזית הק הוסיפה: "לקהילה מקום מרכזי וחשוב על מנת לגרום לשינוי ולכן אני רואה חשיבות גדולה ברתימת הקהילה והתגייסותה לטובת המאבק באלימות במשפחה. קורבנות האלימות חוששים לא פעם לפנות לעזרה ולכן הקהילה יכולה להוות שומרי סף ולעודד נשים וגברים כאחד אשר חווים אלימות לפנות לאנשי מקצוע. אלימות כלפי נשים היא תופעה קשה ולכן כל אחד ואחד בחברה שלנו חייב להתגייס למגר אותה".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן