סיוט בכבישים: מי שניסה לצאת בשבועיים האחרונים מאזור התעשייה הרצליה בשעות אחה"צ והערב המוקדמות עבר את החוויה הלא נעימה, בלשון מעטה, של פקק תנועה מתמשך וכל זאת על קטע של מאות מטרים במקרה הטוב.

קיץ מוגזם בהרצליה יולי אוגוסט 2022. לחץ לכל האירועים בעיר

בשבוע שעבר הודיעו עיריית הרצליה וחברת נתיבי איילון בהתרגשות על תחילת העבודות לסלילת נתיבי תחבורה ציבורית במחלף הסירה והתוצאות לא איחרו לבא. בשל חסימת חלק מהנתיב ברחוב אבא אבן, מיד לאחר הפנייה ימינה מרחוב שנקר, מופע רמזור קצר בפנייה זו וביטול הפנייה שמאלה לכביש החוף במחלף הסירה (פרט לתחבורה ציבורית), נוצרים מדי יום, בעיקר בין השעות 15:00 ל- 19:00, פקקי תנועה אדירים, בעיקר ברחוב שנקר וברחובות הסובבים אותו, החושלים המנופים ועוד כפי שניתן לראות בסרטון הבא:

עובדי בנייני המשרדים והעסקים ברחוב שנקר מתלוננים כי פקקי התנועה מתחילים עוד בתוך החניונים התת קרקעיים כפי שסיפרה אתמול ל"שרון און ליין" עובדת באחד מבנייני המשרדים ברחוב: "הבעיה החריפה מאוד בשבועיים האחרונים. בעקבות תחילת העבודות, נחסם חצי נתיב לאחר הפנייה ימינה משנקר לאבא אבן ובמקביל לא האריכו את הרמזור בפנייה זו. בעקבות כך, כל רחוב שנקר עומד וכל הרחובות מסביבו, גם מתוך החניוניים התת קרקעיים. זה יכול להגיע ל- 45 דקות רק על שנקר. אני לא מבינה למה לא מאריכים את הרמזור הזה. תתנו לתנועה לזרום מאזור התעשייה. לא ייתכן שעירייה כה עשירה כמו הרצליה לא מסוגלת לטפל בבעיה הזאת".

העובדת לא התייאשה וניסתה לברר: "מישהי נחמדה מקשרי קהילה של חברת נתיבי אילון התקשרה אליי ואמרה שהם מודעים לבעיה וינסו לפתור אותה. פניתי למוקד העירוני, שהפנה אותי למזכירת ועדת התנועה, שאמרה לי שאין קשר לועדת תנועה ובעירייה יש יועץ רמזורים חדש שאמור להאריך את הרמזור בפנייה ימינה משנקר לאבא אבן".

רחוב אבן אבן

רחוב אבא אבן לאחר הפנייה ימינה מרחוב שנקר. נתיב חסום לתנועה

תושב נוסף, שגם הוא עובד ברחוב שנקר, ציין: "בימים האחרונים נוצרים פקקי תנועה לא סבירים ברחוב שנקר בין השעות 15:00 עד 19:00. מדובר פשוט במגרש חניה שלא זז כשלפעמים לוקח להגיע 45 דקות להגיע מקצה אחד של רחוב שנקר לאבא אבן. עיריית הרצליה התחילה פרויקט סלילת נתיבי תחבורה ציבורית במחלף הסירה מבלי להסדיר מראש את תנועת הרמזורים באזור. ככל שהעירייה תמתין עם השינוי הזה שוכרים כמוני יעזבו את אזור התעשייה הרצליה כי לא סביר לעבוד בסביבת עבודה שלא ניתן להגיע אליה או ממנה במשך כארבע שעות כל יום".

תושב הרצליה סיפר: "כבר פעם שלישית שאני נקלע לאזור התעשייה בעיר בסביבות 18:00 כדי לנסות להיכנס להרצליה. זה פשוט סיוט. 55 דקות בממוצע בשלוש הפעמים. שלא לדבר על הכאוס ונהגים עצבניים עד טירוף. הכל עומד בשעות האלה ולא זזים. באחד הימים ביליתי 35 דקות רק ברחוב שנקר כדי לצאת ממנו ימינה להרצליה. התקשרתי למשטרה שישלחו שוטרים לכוון התנועה. לא יודע אם שלחו. זה סיוט וזה כל אחה"צ ככה. הבנתי שזה בשל עבודות בכביש, אבל המשטרה חייבת לדאוג להסדיר התנועה. לא נראה לי שאחזור לשם. זה מטורף. כל הרחובות מסביב סתומים. החושלים, המנופים, הכל סתום".

טברנה יוונית במרינה הרצליה. 6-7 ביולי 2022. 18:00-23:00 דוכני מזון, הופעות לייב. הכניסה חופשית. היווניה 06.06. יוניסיס ולהקתו 07.07

חבר המועצה יריב פישר אמר בנושא: ״כולם ידעו שהולכות להתקיים עבודות תשתית מאסיביות בפיתוח, ורק עיריית הרצליה לא עשתה כלום על מנת להקל, אין שילוט, אין הכוונה לדרכים אחרות, אין כיוון תנועה, אף פקח לא עומד בצומת, הנהלת העיר במשרדים ואנחנו תקועים חמישים דקות בפקקים, ככה לא מנהלים איזור הייטק, ככה לא מנהלים עיר״.

חברת נתיבי איילון: "פועלים באופן שוטף במטרה למזער את ההפרעה לציבור הנוסעים"

מהעירייה נמסר בתגובה: "הפרויקט הינו באחריות נתיבי איילון. צוות מקצועי מטעם העירייה בודק אפשרויות לשיפור המצב".

מחברת נתיבי איילון נמסר בתגובה: "משרד התחבורה וחברת נתיבי איילון מקדמים את הרשת המטרופולינית על מנת לייצר הנגשה של התחבורה הציבורית למרכזי התעסוקה בעיר בפרט וחלופה ראויה עוקפת פקקים עבור התושבים ככלל. בהסדר התנועה שנפרס במחלף הסירה, עם תחילת העבודות, הנתיבים אינם צומצמו אלא צומצם רוחב הנתיב בלבד, ואף תוכנתו הרמזורים בצד המערבי והמזרחי לטובת מזעור הפרעה למשתמשי הדרך. עם פתיחת ההסדר, זוהה עומס נקודתי אשר ניתן לו מענה, תוך 24 שעות, באמצעות תכנות הרמזורים. אנו פועלים באופן שוטף, תוך בדיקה של התנועה באופן יום-יומי, במטרה למזער את הפרעה לציבור הנוסעים באזור. סימון הנתיבים בפרט וההסדר התנועה כלל, נעשו על פי כל גורמי המקצוע, ואף עברו אישורים ופיקוח עליון כפי שנדרש. בכל עבודות תשתית ישנן השלכות זמניות על התנועה, אך אנו בחברת נתיבי איילון עושים את מירב המאמצים על מנת למזער את ההפרעה למשתמשי הדרך. רק השבוע, פתחנו את נתיבי תחבורה ציבורית ברחוב בן ציון מיכאלי, המתווסף לשני צירי העדפה לתחבורה ציבורית שכבר נפתחו בעיר. הרשת המטרופולינית בעיר הולכת ומתפתחת, תוך ביצוע עבודות תשתית תומכות לכך, בכדי שהתושבים יוכלו לבחור בתחבורה ציבורית נוחה, יעילה, עוקפת פקקים ומתקדמת יותר".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן