שמוליק אלבוחר ז"ל הוא התושב הרביעי מרמת השרון שנפטר מקורונה. אשתו נורית מספרת על בן הזוג האהוב, גבר בריא וללא מחלות רקע, שתמיד היה מוקף בחברים, על ההתמודדות בתקופה האחרונה ומסבירה עד כמה חשוב לא לזלזל במחלה הזאת

שרון יונתן

"שמוליק היה איש של חברים ואהבה והוא יחסר לכולנו", כך אמרה אתמול נורית, אשתו של שמוליק אלבוחר ז"ל מרמת השרון, שנפטר ביום שישי ממחלת הקורונה ובכך הפך לנפטר הרביעי מרמת השרון כתוצאה ממחלת הקורונה.

שמוליק, בן 55 במותו, הותיר אחריו את אשתו נורית (ביחד בתמונה למעלה) ושלושת ילדיהם: יאיר (חייל בן 20), יואב (18, בוגר תיכון רוטברג לפני גיוס), נועה (13, תלמידת כיתה ח' בחט"ב קלמן). שמוליק הובא למנוחות ביום ראשון השבוע בבית העלמין מורשה.

שמוליק, שהיה בעל חברת ליסינג בשם "נועה-ליס", נדבק בקורונה בפגישת עבודה שקיים ב-16 ביולי ובה, כך התברר, נכח חולה קורונה. כעבור מספר ימים החל שמוליק לחוש בסימפטומים ואובחן כחולה מאומת. כעבור מספר ימים נוספים פונה לבית החולים "תל השומר" ובאותו יום שוחרר לביתו אבל מכיוון שמצבו החמיר פונה לבית החולים "מאיר" בכפר סבא. החל מה-2 באוגוסט שמוליק היה מורדם ומונשם וכעבור שבוע הועבר לבית החולים "רמב"ם" בחיפה כדי להתחבר למכשיר "אקמו" לאחר שהתברר שאין אף מכשיר כזה פנוי בכל בתי החולים באזור המרכז. כאמור, ביום שישי בצהריים לבו נדם.

אשתו נורית, מורה לחינוך מיוחד בת"א, שבעצמה חלתה בקורונה, סיפרה אתמול ל"שרון און ליין" על ההתמודדות הקשה עם המחלה: "אני נדבקתי משמוליק וכך קרה ששמוליק היה מורדם ומונשם בבית חולים, אני בחדר בבית לבד והילדים בבידוד בשאר הבית. זאת הייתה תקופה קשה מאוד. לאחר מכן, כאשר יצאתי מהמחלה והילדים יצאו מבידוד, התחלנו לבקר אותו באופן תדיר בבית החולים רמב"ם. שמוליק היה איש בריא וללא מחלות רקע. לאורך כל התקופה היה מורדם ומונשם ודווקא בשבוע האחרון דווחנו על שיפור במצבו. ביום חמישי חלה הרעה במצבו וביום שישי בצהריים יצאנו, אני ואבי, לבקר אותו ובדרך אמרו לנו להגיע מהר. כאשר הגענו התבשרנו על מותו מקריסת מערכות כללית".

שמוליק אלבוחר ובני משפחתו
שמוליק ונורית וילדיהם. אבידה גדולה

נורית מספרת על בן זוגה שאיבדה: "שמוליק היה איש של אהבה והיו לו המון חברים. כולם אהבו אותו. הוא אהב כדורגל, סוסים, כתב והלחין שירים, אהב לעזור לכל העולם, היה בן אדם טוב, כל מי שנפגש איתו התחבר אליו, הוא חי על חברים. חלק מהם שלחו לו שירים והשמענו לו ליד מיטתו בתקווה שהוא שמע, גם את השירים וגם את כל מה שדיברנו איתו מאז שהורדם והונשם. היינו 15 שנים ביחד והוא תמיד היה בן זוג מחבק ומפנק ותמיד מרעיף אהבה. הוא דאג לשני הילדים הגדולים שלי כאילו היו שלו. תמיד מכבד את כולם. זה אובדן גדול עבורנו שעדיין לא הצלחתי לעכל".

נורית, איך ההרגשה לקיים הלוויה במתכונת קורונה?

"קיבלנו הנחייה לעשרים אנשים, אבל אמרו לי שהיו כמה עשרות כי אנשים מאוד אהבו אותו ולא הסכימו שלא לחלוק לו כבוד אחרון. אין לי ספק שללא הגבלות, היו מגיעים מאות אנשים ללוות אותו בדרכו האחרונה".

מה את עונה למי שמזלזל בקורונה?

"אני עונה להם שאסור לזלזל כי עובדה שאני איבדתי בן זוג בריא לחלוטין בלי שום מחלות רקע. זה יכול לקרות לכל אחד. חשבנו שזה יבוא מבית הספר ובסוף זה בא בכלל מפגישת עבודה. כמי שאיבדה את היקר מכל, אני מבקשת מכולם לשמור על עטיית מסכות, ריחוק חברתי והיגיינה. מתברר שזה מציל חיים".

שמוליק אלבוחר והאופנוע
שמוליק אלבוחר ז"ל. איש של חברים ואהבה

.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן