התנגדות הורים לאיחוד כיתות בבית הספר של החופש הגדול שייפתח מחר: הורים בבית הספר היסודי שז"ר מתנגדים לכך שתלמידי בית הספר היסודי "ברנר" יקיימו את הפעילות בבית הספר שז"ר בשלושת השבועות הקרובים.

בשל שיפוץ שיעבור בקיץ מבנה בית הספר ברנר הוחלט בעירייה כי תלמידיו יקיימו את בית הספר של החופש הגדול במבנה בית הספר שז"ר. הורי שז"ר טוענים כי בכך גדל הסיכון להידבקות בקורונה ומבהירים שהתנגדותם לא נובעת כלל מהתפרצות הקורונה בבית הספר ברנר. בעירייה סירבו להיענות לבקשתם וקבעו כי הפעילות תתקיים כמתוכנן בבית ספר שז"ר. יש לציין כי לא מדובר בערבוב תלמידים בתוך הכיתות.

את המאבק מובילה דנה שרי בנימין, אמא לילד בכיתה א' בבית הספר שז"ר, שכתבה פוסט נוקב בפייסבוק: "לפני כשבועיים התברר להורי תלמידי בית ספר שז"ר, כי קייטנת בית הספר של החופש הגדול תאוחד עם תלמידי בית ספר ברנר. לאור בקשת משרד הבריאות וההורים לצמצם התקהלויות בשל נגיף הקורונה, הורי בית ספר קיבלו החלטה רציונאלית וקשה לבטל את מסיבות הסיום של הכיתות ולא להכניס הורים לבית הספר על מנת למנוע הידבקויות בקורונה. החלטת עיריית הרצליה לחיבור ואיחוד בית ספר ברנר עם ביה"ס שז"ר אינה הגיונית בעליל, ואף מסכנת את כלל ילדי בית ספר שז"ר וחושפת אותם לסיכון להידבקות בנגיף הקורונה, סיכון אשר ניתן למנוע אותו בקלות, באשר איחוד בתי הספר גורם הלכה למעשה להגדלת מספר התלמידים בבית הספר של החופש הגדול פי שניים בכך, עיריית הרצליה מסכנת במו ידיה את בריאותם ואת חייהם של כלל תלמידי בית הספר. החלטת איחוד בתי הספר בקייטנת בית הספר של החופש הגדול, הינה החלטה אשר מנוגדת כל היגיון בריא, ואף נוגדת את הנחיות הקורונה אשר שמרנו עליהם באדיקות ובמסירות שנה שלמה מפני הידבקות בנגיף הקורונה".

ההורים מאימים להשאיר את הילדים בבית

דנה שרי בנימין אמרה אתמול ל"שרון און ליין" כי אם העירייה תדבוק בהחלטתה כמחצית מהורי שז"ר לא יביאו את ילדיהם לפעילות בית הספר של החופש הגדול שמתחילה כאמור מחר. דנה הדגישה כי ההתנגדות לא נובעת מהתפרצות הקורונה בבית הספר ברנר.

העירייה השיבה לטענותיה בפייסבוק: "הילדים שהתגלו כמאומתים או כאלו שבאו במגע עם מאומתים- בודדו וטופלו. העיריה פועלת על פי הנחיות משרדי הבריאות והחינוך".

דנה שרי בנימין הבהירה שוב לעירייה: "כנראה מישהו אצלכם לא מצליח להבין, שאין קשר להיותם מבודדים. אין לנו דבר וחצי דבר נגד בית הספר הזה, אלא מתנגדים לעצם ההחלטה לאחד בתי ספר, שחרב הקורונה מרחפת מעל ראשינו. זה מגדיל את סיכויי ההדבקה פי 2. הכתובת על הקיר באדום בוהק, ואתם טומנים את הראש בחול. זה מעיד על הזלזול בילדינו, ובבריאותם. אם אתם חושבים שזה יעבור בשתיקה אתם טועים. אני לא אתן לזה לקרות."

אדוה גוהר, יו"ר הנהגת ההורים בבית הספר שז"ר, הוסיפה: "בימים שבהם הקורונה מתפרצת מחדש בהרצליה, אנו מוצאים טעם נפגם בדרישה לאחד בין מתחמי בתי הספר של החופש הגדול של בית ספר שזר ובית ספר ברנר, מספר התלמידים של בית ספר של החופש הגדול יגדל פי שניים  וזאת מחשש להיעדר אפשרות ליצור הפרדה אפקטיבית בין המתחמים והחשש מהגדלת החשיפה במועד בו אנו נדרשים לשמור על ריחוק חברתי הוא רב. הדברים שנאמרו במהלך הימים האחרונים לגבי אי רצון לקבל את ילדי ברנר אינם מייצגים את ערכי בית בספר ואת העקרונות עליהם אנו מחנכים את ילדינו. תלמידי שז"ר ישמחו לארח בבית ספרם את תלמידי ברנר, כפי שהיה בשנים קודמות, וזאת לכשתסתיים ההתפרצות הנוכחית של הקורונה וניתן יהיה להבטיח את שלומם ובריאותם של ילדי שני בתי הספר".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן