זה היה באוויר ועכשיו זה רשמי: המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג) הודיעה אתמול על החלטתה להכריז על המרכז הבינתחומי כאוניברסיטה הפרטית הראשונה בישראל שתיקרא מעתה "אוניברסיטת רייכמן".

המרכז הבינתחומי הוקם בשנת 1994 על ידי פרופ' אוריאל רייכמן. מדובר במוסד פרטי וחוץ תקציבי שלומדים בו כ-8,300 סטודנטים מישראל ומחו"ל. מליאת המל"ג אישרה לאחרונה את בקשת המרכז הבינתחומי לאפשר פתיחת הליך להענקת תארי דוקטורט. ההחלטה התקבלה לאחר שהמרכז הבינתחומי עמד בשורה של דרישות אקדמיות, כלכליות ומנהליות מחמירות, שנקבעו על ידי המל"ג.​ בכך, כאמור, הופך הבינתחומי הלכה למעשה לאוניברסיטה הפרטית הראשונה בישראל.

המל"ג אימץ את המלצתה הגורפת של ועדה המומחים המיוחדת שמונתה על ידה לבדיקת סוגיית מתן ההכרה למרכז הבינתחומי הרצליה כאוניברסיטה. בסיכום הדו"ח קובעים חברי הוועדה: "המרכז הבינתחומי מתאים להיות אוניברסיטה, תוך הבטחת רמה אקדמית מחקרית מעולה העומדת בסטנדרטים מספקים לאוניברסיטה. ועל כן אנחנו ממליצים למועצה להשכלה גבוהה פה אחד וללא כל הסתייגות כי תוענק למרכז הבינתחומי בהרצליה הכרה כאוניברסיטה. הצטרפותו של המרכז הבינתחומי בהרצליה לשדרת אוניברסיטאות המחקר של ישראל תביא כבוד למדינה ולמערכת ההשכלה הגבוהה שלה".

כאמור, ההחלטה להכיר בבינתחומי כאוניברסיטה התקבלה 27 שנים לאחר שהמוסד הוקם על ידי פרופ' אוריאל רייכמן, במודל אוניברסיטאות העילית האמריקניות. במטרה להפוך לאוניברסיטה הפרטית הראשונה בישראל: מוסד אקדמי מוכר ועצמאי, במעמד של מוסד ללא כוונות רווח (מלכ"ר), שאינו תלוי בתקצוב המערכת הציבורית-ממשלתית ופעילותו ממומנת משכר לימוד ומתרומות.

החלטת האסיפה הכללית התקבלה בהמלצתו של דירקטוריון המוסד, בראשותו של פרופ' אמנון רובינשטיין, חתן פרס ישראל למשפט, שר החינוך ויו"ר המל"ג לשעבר, שאמר:  "הפיכת הבינתחומי הרצליה לאוניברסיטה היא אבן דרך חשובה בהתפתחות מערכת ההשכלה הגבוהה בישראל. בכך מצטרפת ישראל לרשימת המדינות שבהן פועלים לצד מוסדות מתוקצבים של המדינה גם מוסדות עילית פרטיים מעולים. מאז הקמתו תרם הבינתחומי תרומה משמעותית להשכלה הגבוהה בישראל, בחדשנותו ובייחודו, ובאופן שבו איתגר והמריץ את המוסדות הוותיקים יותר".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן