אימהות רבות בהרצליה מזועזעות לנוכח המכוניות שקושטו היום בשלטים עם כתובות פרובוקטיביות בעלי תוכן מיני במסגרת הרונדו של מסיימי שכבת י"ב. העירייה: "לא אישרנו את קיום הרונדו. מדובר בכמה "תפוחים רקובים" המשחירים את פני כלל הנוער בעיר"

שרון יונתן

זה קורה אחת לשנה: בוגרי י"ב יוצאים לרונדו המסורתי ברחבי העיר ביום סיום הלימודים כאשר המכוניות מקושטות בשלטים ובלונים, אבל בשנים האחרונות התגברה התופעה של כתובות פרובוקטיביות בעלות תוכן מיני.

כך קרה גם היום, כאשר תושבים רבים נחשפו למכוניות של בוגרי י"ב ברחבי העיר שעליהן כתובות בעייתיות ולצידן ציורים של איבר מין גברי. בין השאר נכתב על המכוניות: "שום קורונה לא תעצור אותנו מלגמור", "גם ילדות טובות גומרות", "שתינו זרמנו גמרנו". פרסום ראשון לפרשה העלנו בדף הפייסבוק של "שרון און ליין" כבר בשעות הצהריים.

פוסטים שהעלו נשים בקבוצת הפייסבוק הפופולרית "אימהות הרצלייניות" זכו לתגובות שליליות כנגד בוגרי שכבת י"ב שהעלו את השלטים המדוברים. מרב רביץ מושל, מנהלת הקבוצה, סיפרה לאתר "שרון און ליין": "יצאתי עם ילדיי מהבית לכיוון בית הספר והגן. חלפה על פנינו מכונית מקושטת באברי מין ועל הדלתות הופיע הכיתות "סיימתי בהזדיינות". הבן הגדול שלי, שהוא בן 9, חשב שמדובר ברכב של חתן וכלה. מזל שלא הספיק לקרוא מה כתוב. הדבר האחרון שאני רוצה שהילדים שלי יגדלו ל"נורמה" כזו וזה דורש שינוי מהיר".

רונדו הרצליה סיום י"ב 2020 גם ילדות טובות גומרות
מכונית ברונדו. "הטרדה מינית במרחב הציבורי"

אמא אחרת כתבה: "חזרתי לפני שעה מהעיר. נסע באזור ארומה רכב אדום עם בלונים ובקדמת הרכב תמונה ענקית של בחורה עם חוטיני וללא חלק עליון. הבת שלי, בת 8, הייתה בהלם ושאלה מה זה ולמה הם שמו את התמונה הזאת. אני מההלם לא ידעתי מה לענות לה. איפה ההורים של הילדים המזעזעים האלה".

אמא נוספת ציינה: "רונדו או לא, זו הטרדה מינית במרחב הציבורי. חד וחלק. איך זה לעזאזל מתקשר לרונדו? הפכו משהו מרגש לזול ודוחה. תת רמה".

רונדו הרצליה סיום י"ב 2020 - שתינו זרמנו גמרנו
מכונית לפני היציאה לרונדו. "זול ודוחה"

אמא נוספת הוסיפה: "יש רונדו היום. מלא רכבים מקושטים בכביש. אני ראיתי רכב שכתוב עליו "מחזיר את הדילדו שלי היום" מזעזע. כאילו אין דרך אחרת להתבטא. אני מבינה שזה קשור לסיום הלימודים, אך לדעתי זה עוד יותר בעייתי. זהו בדיוק החינוך הציבורי שמאפשר את המקרים המזעזעים שאנחנו שומעים עליהם, על חוסר הכבוד, עצמי וכלפי האחר, זילות של יחסי מין והמשמעות שלהן. אני לא בטוחה כמה התיכוניסטים האלו בכלל מודעים לכל ההשלכות של הכאילו חופש מיני שהם מציגים".

מהעירייה נמסר בתגובה: "מדובר בהתנהגות גסה, בוטה הפוגעת ברגשות הציבור. עיריית הרצליה לא אישרה קיום הרונדו מטעמים של בטיחות ופגיעה במרחב הציבורי. לצערנו הפעילות קיבלה אישור משטרה. ידוע לנו כי מדובר בכמה "תפוחים רקובים" המשחירים את פני כלל הנוער בעיר ועל כך צר לנו. אנו מאחלים לכל התלמידים סיום של שנת הלימודים וגיוס קל".

רונדו הרצליה סיום י"ב 2020 - Kiss My ASS

מתוך תיעוד שעלה ברשתות החברתיות, שימוש לפי סעיף27א לחוק זכויות היוצרים


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן