כך עולה מדו"ח הרשויות המקומיות של היחידה הממשלתית לחופש המידע ומשרד הפנים שפורסם היום. ומה נעשה עם שאר הבקשות למידע? הכל בכתבה שלפניכם

שרון יונתן

63 בקשות למידע קיבלה עיריית רמת השרון בשנת 2019, כך עולה מדו"ח הרשויות המקומיות של היחידה הממשלתית לחופש המידע ומשרד הפנים שפורסם לפני זמן קצר.

מתוך סך הבקשות, העירייה מסרה את כל המידע לגבי 45 בקשות (71%). לגבי 7 בקשות העירייה מסרה מידע חלקי, לגבי 7 בקשות העירייה דחתה את הבקשה למידע ולגבי 4 בקשות הטיפול הופסק בשל אי תשלום אגרה.

הדו"ח השנתי אודות יישום חוק חופש המידע ברשויות המקומיות לשנת 2019, המשותף ליחידה הממשלתית לחופש המידע במשרד המשפטים ולמשרד הפנים, סוקר את יישום חוק חופש המידע בשנת 2019 בעיריות, במועצות האזוריות ובמועצות המקומיות ברחבי הארץ ולראשונה מפורסמים בו נתונים בפילוח לפי שם הרשות. מהדו"ח עולה כי בשנת 2019 הוגשו לרשויות המקומיות 6,285 בקשות למידע, עלייה של כ- 12% מהשנה שלפניה.

עו"ד שלומי בילבסקי, מ"מ ראש היחידה הממשלתית לחופש המידע: "הדו"ח משקף, שלא במפתיע, מגמת עלייה במספר הבקשות המוגשות לשלטון המקומי, בדומה למגמה הקיימת במשרדי הממשלה ויחידות הסמך. מגמה זו, שאיננה צפויה לרדת, משקפת את הדרישה ההולכת וגוברת של הציבור למידע ומחדדת את הצורך של הרשויות המקומיות להיערך בהתאם על מנת לספק צורך חשוב זה באופן מקצועי ויעיל".

ליאור שחר, ראש אגף בכיר תכנון ואסטרטגיה במשרד הפנים: "משרד הפנים בשיתוף עם משרד המשפטים, מפרסם זאת הפעם השנייה את דוח הרשויות המקומיות בנוגע ליישומו של חוק חופש המידע, כחלק מקידום מדיניות של שקיפות וחיזוק הדמוקרטיה המקומית. השנה חל שיפור בדיווחים של הרשויות ואני מאמין ומקווה שמשנה לשנה נמשיך ונעמיק את שיתוף הפעולה והקשר עם הרשויות המקומיות ובכך נשפר ביחד את יישומו של החוק לטובת אזרחי ישראל".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן