ההורים תומכים במטפלות: השביתה במעונות היום המפוקחים, המיועדים לפעוטות עד גיל 3, נכנסת היום ליומה החמישי ופתרון למשכורתן הנמוכה הזעומה עדיין לא נראה באופק.

דורון כץ נדל"ן מעוניינם למכור נכס?

מי שיוצאים לטובת מאבק המטפלות המוצדק הם ההורים ל- 50 אלף פעוטות מכל רחבי הארץ שרוצים עבור ילדיהם את הטיפול הטוב ביותר ומבינים שבמשכורת כה נמוכה של המטפלות והגננות הם לא זוכים לכך.

צעדת גדולה התקיימה אתמול בת"א בהשתתפות מאות הורים וילדיהם, אבל גם באזור השרון התקיימה מחאה אם כי קטנה יותר, כאשר עשרות הורים ופעוטות התקבצו אתמול אחה"צ בשדרות ח"ן בהרצליה כדי להביע את תמיכתם במאבק המטפלות. ההורים הניפו שלטים עליהם נכתב: "זעקת הגיל הרך. ילד לא נולד בגיל שלוש".

דקלה מונדרר, אם לשני ילדים במעון נעמת ברחוב הרצוג בהרצליה, אמרה ל"שרון און ליין": "נפגשנו קבוצה של הורים לפעוטות ותינוקות, מכל המעונות באזור השרון וגם מכפר סבא הגיעו להראות נוכחות. הפגנו בהרצליה יחד עם הילדים, כי רצינו להראות תמיכה ולחזק את המאבק של המחנכות לגיל הרך במעונות המפוקחים. מדובר על נשים לא פחות ממדהימות. מחנכות בלב ובנשמה, מכל המגזרים, שמטפלות בילדים שלנו בתנאים לא סבירים ובשכר מינימום".

הפגנת הורים ופעוטות עד גיל 3 בהרצליה

ההורים והפעוטות בשדרות ח"ן בהרצליה. למען המטפלות

דקלה מספרת עד כמה השביתה המוצדקת פוגעת בהורים: ‏"אני מצפה שזה ייפסק, השביתה קשה לי ולחברותי וחברי ההורים. ‏אי אפשר לעבוד עם ילדים כל כך קטנים בבית, הם זקוקים להשגחה מתמדת במיוחד בגיל כזה שלומדים ללכת,  אנחנו אחרי חופש גדול, חגים, בידודים. ‏אבל אנחנו עומדים  מאחורי המטפלות וארגוני המעונות. ‏המאבק הזה נוגע ללב, מרגש אותנו, כי הוא כל כך צודק. אנחנו מחזקים את המחנכות מכל הלב, מגיע להן להתפרנס בכבוד. אנחנו מצפים מ‏משרד האוצר, הכלכלה, ראש הממשלה, משרד החינוך שתתחילו לפעול עבורנו, הציבור. תשבו לשולחן המשא ומתן ותפתרו את מצוקת המטפלות, ההורים והפעוטות כדי שילדנו יוכלו ללכת מחר לגן עם מחנכות שמקבלות את הכבוד המגיע להן".

שולמית קורקוס, גננת במעון נעמת בהרצליה, שהשתתפה במחאה הגדולה בת"א, סיפרה: "זאת פעם ראשונה בחיי שיצאתי להפגנה. יצאתי להפגנה בת"א, ביחד עם אלפי הורים מכל קצוות הארץ ביחד למסע אל הלא נודע. נפגשנו בכיכר רבין, סגרו כבישים, אנשים צעקו וזעקו בשבילנו מהחלונות, אנשים צפרו בשבילנו מהמכוניות. לאף אחד לא היה אכפת שהם הולכים לעמוד שניות, דקות ואפילו שעות בשבילנו. הכל למען המטרה. בסוף נפגשנו אחרי צעדה ארוכה במוזיאון תל אביב ושם התנגן השיר של הדג נחש: "זה הזמן להתעורר", ואז כבר דמעות חנקו את גרוני. התרגשות ורגשות לא מהעולם הזה. נכון שזה קשה להורים ולילדים אבל מה נגיד אנחנו המחנכות? האם אפשר להתקיים ממשכורת של בין 4,000 ל- 5,000 שקלים?

מתחברים המרכז לטיפול רגשי
הפגנת הורים ופעוטות עד גיל 3 בהרצליה. זעקת הגיל הרך

גם הפעוטות לוקחים חלק במאבק

רונית להב מהרצליה מוסיפה: "אני אם יחידנית לשני ילדים כשבני הבכור נולד המליצו לי על המעון. נכנסתי מעט בחשש, בגלל מספר הרב של הילדים בכיתה. אך מהר מאוד הבנתי שהוא נמצא תחת השגחה, חום אימהי ועוטף. ידעתי שיש לי על מי לסמוך ואני יכולה להיות רגועה. כשביתי נולדה היה לי ברור שהיא תכנס למעון. השנה בתי בכיתת הפעוטות ואני יודעת שהיא בידיים הכי טובות שיכולות להיות. המטפלות במעונות מגיעות מכל המגזרים, עובדות משעה 7:00 עד 16:00 ובקושי סוגרות את החודש. הבנות האלו הטובות ביותר שיכולתי לבקש לעיצוב ילדי בשנותיהם הראשונות. אנחנו איתן במאבק מכל הלב".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן