נעים להכיר, גלית. את המשפט הזה יצא לי להגיד די הרבה השנה. חדשה בהרצליה וחוגגת החודש שנה ראשונה בעיר.

ההתלבטות הייתה בין ערי החוף בארץ ואפילו שקלנו רילוקיישן למדינה אחרת לפני הקורונה. בחרנו בהרצליה כי היא ענתה על כל מה שחיפשנו – חינוך טוב, אנשים איכותיים, קירבה למקומות העבודה וסביבה בטוחה לגידול הילדים.  מקום שנוכל ליהנות מהקהילתיות שבשכונה ועם זאת ליהנות ממגוון השרותים והבילויים שעיר גדולה מציעה.

וכמובן, איך אפשר שלא לדבר על הים? תמיד חלמתי לגור ליד הים. לא ממש מפתיע עם שם כמו שלי. וכך, באמצע החיים, אחרי 17 שנים בשוהם – יישוב קהילתי איכותי במרכז, מושרשת עמוק ועטופה במשפחה, שכנים וקהילה מלוכדת, החלטתי לעזוב הכל וללכת אחרי החלום. וכך, ארזתי את משפחתי, בעלי, ארבעת ילדיי בגילאי 16, 13, 8, 6 פלוס כלבה ויצאנו יחד למסע שלנו בהרצליה.

חמושה בכל קבוצות הפייסבוק שקשורות להרצליה וקבוצות וואצאפ אזוריות, התחלנו את דרכנו בהרצליה בשנת קורונה כשהכל סגור פחות או יותר חוץ מהים הפתוח וכולו לרשותנו. אנחנו מבלים מספר פעמים בשבוע בים, בהליכות, בבילוי עם הילדים ,לגלידה בכיכר, רכיבה על האופנים ואפילו התחדשנו בסאפ. עד כמה שזה נשמע ציורי, קל זה לא היה. חוץ ממני, אף אחד לא רצה לעבור אבל זה כבר לפעם אחרת.

גלית בן חמו

גלית בן חמו. מעבר מורכב להרצליה

האתגר הכי משמעותי במעבר בין ערים הוא ההשתלבות החברתית והרגשת השייכות, גם שלנו המבוגרים, אבל בעיקר של הילדים בהתחלת מסגרות חדשות, בתי ספר והכרות עם חברים חדשים. שמחנו לגלות קהילה מעורבת, אנשים איכותיים וקהילת בית כנסת שדאגה שנרגיש שייכים כבר מהשבת הראשונה.

גם אחרי שנה, עדיין לא הכל ורוד, יותר אפרפר, ההשתלבות של כולנו עדיין בתהליך, בטח בשנת קורונה והילדים כמו ילדים דואגים להפגין חוסר שביעות רצון כל פעם שמשהו לא מסתדר ואת הגעגוע למוכר ולחיים שלפני המעבר.

כל אחד מאיתנו עובר תהליך אחר ,למסגור הישן וקבלת החדש ונמצא בשלב אחר בו, כל אחד בקצב שלו/ה, אין קיצורי דרך. הכל מעורבב בקשת רגשות שנעה בין שמחה לעצב, תלוי ברגע.

עדיין לא מקומית אבל בדרך לשם

היום , שנה אחרי, הרחק מהמוכר והאהוב, אני במקום אחר, מתחילה להתמצות (משחררת מעט מהוויז לכל הקפצה), יותר בטוחה, יותר רגועה, יודעת שאני עדיין לא מקומית – אבל בדרך לשם.

בשנה הכי סגורה בעולם אנחנו מרגישים בחופשה ארוכה, מתלהבים מכל דבר חדש שמגלים בפעם הראשונה, במיוחד עכשיו כשהכל מתחיל להפתח בחזרה: מקומות בילוי ,מרכזי קניות, שרותים בריאותיים ,חוגים וספורט (התחלתי לתרגל יוגה) כשהכל ממש קרוב.

זה המסע שלי בינתיים, מברכת על ההחלטה ומודה לבעלי ולילדים שצועדים לצידי. מודעת לכך שאני עדיין בשלב ירח דבש ומאחלת לעצמי להעמיק את השורשים ולהרגיש בבית.

אז אם אתם חושבים על דרך חדשה, ולא משנה באיזה נושא, תעזו לחלום. תדברו, תשאלו, תחקרו, תזרמו ותגשימו חלומות!

*רוצים לשתף אותנו בטור אישי משלכם על עיר מגוריכם? כיתבו לנו: sharon@sharonline.co.il


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן