חבר המועצה איל פביאן (סיעת "החופש לבחור") מתנגד לבקשת משרד הפנים מעיריית הרצליה בדבר הקצאה של חוף נוסף לציבור הדתי, פרט לחוף הנפרד, בתקופת "בין הזמנים" שבין צום ט' באב וראש חודש אלול.

יש לכם רגישות? תתחברו לאתר הרווחה והחברה של ישראל!

במכתב שהעביר לראש העירייה, משה פדלון, כתב פביאן: "בקשה זו היא בלתי סבירה לחלוטין ובלתי אפשרית. בהרצליה יש כיום מעל ל- 100,000 תושבים, רובם חילונים והיא מוקפת בערי לווין נוספות שגם בהן רוב הציבור חילוני באופן מובהק ותושביהן פוקדים את חופי הרצליה. בנסיבות האלה לא הגיוני ולא סביר למנוע כניסה חופשית לכל הציבור בחוף נוסף ובפרט כאשר חופי הרחצה שלנו גם כך צפופים למדי כיום אנו קוראים לעירייה שלא לסגור חוף נוסף מכלל הציבור וככל שקיימת פנייה כזו מטעם משרד הפנים לדחות אותה על הסף . הרצליה תורמת כבר שנים רבות את חלקה לעידוד סובלנות וקבלת האחר ומקיימת בשטחה מאז שנות ה-80 חוף נפרד, אשר מאפשר לקהל הדתי, שרובו אגב אינו מתושבי העיר כלל, ליהנות מרחצה נפרדת לגברים ונשים".

פביאן ממשיך: "לרשות מדינת ישראל עומדים פתרונות רבים ומגוונים להסדרת חופי רחצה לציבור הדתי-חרדי, שאינם בתחומה של הרצליה ועליה להשתמש בהם בהתאם באופן מתאים. אני משוכנע שבהכירך את אוכלוסיית הרצליה והערים השכנות ואת המצב בחופי הרחצה של הרצליה ,זו היא גם עמדתך וכך תייצג את העיר הרצליה בפני משרד הפנים בעניין זה. בכל מקרה, ככל שתהיה כוונה לבצע שינוי כלשהו בעניין זה בחופי הרחצה של הרצליה, אנו מצפים כי הוא לא יתבצע ללא הבאתו להחלטת מועצת העיר, אשר אין לנו ספק כי תייצג את עמדתם של תושבי הרצליה כנדרש".

עיריית הרצליה בחרה שלא להגיב לכתבה.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן