מבצע התרמה למען ניצול שואה החל אתמול בפוסט שהעלתה תושבת העיר בדף הפייסבוק "אמהות הרצלייניות". תוך שעות נרתמו עשרות נשים להתרמה דרך אפליקציית הפייבוקס

שרון יונתן

פוסט שפירסמה אתמול תושבת הרצליה הפך למבצע התרמה מרגש עבור ניצול שואה. הפוסט פורסם אתמול בשעות הצהריים בדף הפייסבוק "אמהות הרצלייניות" ובו כתבה התושבת: "היי בנות, צריכה את עזרתכן המיידית. יש לי שכן מבוגר ניצול שואה במצב קשה פיזית ונפשית נראה שהוא נורא חולה. לאחרונה גילינו גם שהדירה שלו במצב ירוד עד כמעט בלתי ניתנת למחיה. כמובן שלא השארנו את הדירה במצב הסרחון שהיא הייתה בה ואחי ושכן נוסף ניקו לו אתמול את הדירה אבל אז הבנו לעומק את חומרת המצב. יש לו ערימות כביסה חלקן רטובות ואנחנו לא יודעים כמה זמן זה עמד שם. אנחנו לא יודעים אם הוא מחליף את הסדינים שעליהם הוא ישן כי הוא לא נתן להם להחליף. הריח שיש בדירה זה ריח שמעולם לא הרחתי לא ניתן לנשום בפנים".

התושבת המשיכה: "המקרר שלו התקלקל וכרגע הוא נמצא ללא מקרר משמע שאין לו מים קרים וגיסתי מביאה לו מים קרים בבקבוקים. אני מבקשת שמי שיכול לתרום מקרר, מכבסה שמוכנה לכבס כי הכמויות כביסה שם הן גדולות. כמובן שפנינו לרווחה אתמול ועדיין לא הגיע אף אחד בינתיים הוא בלי מקרר ונראה לי שאנחנו היחידים שנעזור לו במיידי. בעיר שלנו יש חיי קהילה מדהימים אני בטוחה שמכאן תבוא הישועה".

התושבת פתחה עבורו התרמה דרך אפליקציית הפייבוקס תחת הכותרת: עוזרים לו לחיות בכבוד". תוך שעות הגיע הפוסט למאות תגובות אוהדות ונלהבות לעזרה עם אוכל וכביסה. לאחר מספר שעות עדכנה התושבת את הנשים בקבוצה: "מעדכנת בנות שכנראה היום המקרר יגיע אליו ומחר הכביסה תגיע למכבסה. הייתה הירתמות מטורפת מכל הבחינות. הכסף שהועבר ימומש לפי הצרכים שלו כולל מנקה פעם בשבוע לשבועות הקרובים לפחות". התושבת פרגנה לשאר הנשים: "חשוב לי להגיד לכן שאתן מדהימות וטובות לב ומסורות לחברה שבה אתן חיות ואם כולם היו כמוכן העולם היה בהחלט מקום טוב יותר".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן