תושבי רחוב דב הוז בשכונת הרצליה ב' אינם יודעים את נפשם מרוב זעם על עיריית הרצליה. לטענתם, הם קיבלו קנסות לא מוצדקים בגין חניה לא חוקית וזאת מבלי שהעירייה יידעה אותם על שינוי בנהלי החניה ברחוב.

מתחברים. קבוצות קיץ לכישורים חברתיים במרכז מתחברים. לפרטים נוספים: 077-2070028

לטענת התושבים, לפני כ- 15 שנה סללה העירייה את הרחוב והמדרכות והוחלט על ידי העירייה ובשיתוף עם התושבים להנמיך את המדרכה בצד של המספרים האי זוגיים כדי לאפשר חניה עם 2 גלגלים על המדרכה. זה אכן מה שנעשה בפועל והתושבים הורגלו לחנות כך ואפילו תדרכו את אורחיהם.

כל זה הסתיים לאחרונה, כאשר לטענתם ללא התראה מוקדמת, החלו פקחי העירייה לחלק דו"חות בגין חניה עם 2 גלגלים על המדרכה ברחוב דב הוז.

שושנה בן שאול, אחת מתושבות הרחוב שקיבלו קנסות, כתבה לעירייה בזעם: "השינוי נעשה בלי הודעה לתושבים, בלי שילוט – סתם כך, כמו גחמה של הפריץ. תושבים שערערו קיבלו תשובות בסגנון "נמסרה הודעה לתושבים". לצערי, אין מאחורי מילים אלו שום כיסוי במציאות. לא נמסרה לנו שום הודעה ולא הוצב שילוט על שינוי בהסדרי החניה, כפי שההיגיון היה מחייב במקרה כזה לאחר שבמשך 15 שנה התבקשנו לחנות עם שני גלגלים על המדרכה. אגב, כששינו את הסדרי החנייה חינם במרכז העיר – העיריה דאגה יפה מאד שכולנו נקבל הודעה על כך אפילו הודעה כתובה בנושא, לתיבת הדואר של התושבים, איך בדיוק מצפים מהתושבים לדעת שיש שינוי במדיניות מחלקת החניה? לא ייתכן שמחלקת פיקוח תחליט יום אחד לשנות סידרי חניה, ולתת דו"חות בלי להודיע, למרות שכנראה מאד כיף להגדיל את מכסת הקנסות של מחלקת החניה בלי להתאמץ, ולהפוך אזרחים תמימים לעברייני חנייה במחי מקלדת אחד. לא ייתכן לנהוג בזלזול כזה בתושבים".

התושבים דרשו את ביטול הדו"חות – העירייה סירבה

שושנה מוסיפה: "יתרה מזו, יש באזור הזה ובהרצליה פיתוח די הרבה רחובות קטנים בהם סוכם עם התושבים לחנות עם חצי גלגל על המדרכה. האם גם שם הוחלט באופן מוזר כזה לשנות את סידרי החנייה, מבלי להודיע לתושבים בצורה מסודרת? איך מצפים מהאורחים שלנו לדעת שיש שינוי, בלי לשים שילוט? הדבר המרכזי שמחלקת פיקוח מסודרת, ועירייה מסודרת, צריכים לעשות –  זה להודיע בצורה מסודרת לתושבים, באמצעות שילוט מתאים וגם באמצעות מכתבים אישיים לתושבי המקום על השינוי. כמו שנעשה לגבי שינויים אחרים בחנייה בהרצליה".

בעקבות כך, פנו שושנה ותושבים אחרים לעירייה בדרישה לביטול הקנס ודרשו גם הסבר מדוע הוחלט לשנות את סידור החנייה הקודם, שהיה נכון יותר ובטיחותי יותר לאזור זה. "במידה ואינכם מתכוונים לבטל את הדו"ח, יש בכוונתי להישפט, ביחד עם עוד מספר תושבים שהסתבר בינתיים כי קיבלו דו"חות לא מוצדקים. ויתרה מכך, אנו ניקח עו"ד משותף. זכויותינו כאזרחים וכתושבים אינם הפקר", כתבה שושנה לעירייה.

הדר פז טיפול נפשי באומנות

בתגובה לפנייתה, השיב עו"ד אייל רייך, התובע העירוני של העירייה, כי מבדיקה עם מחלקת הפיקוח, בעבר הייתה הסכמה לחנות עם שני גלגלים על המדרכה אבל כיום החניה אסורה. לדבריו, ניתנו קנסות אזהרה במשך שבועיים לפני האכיפה והתושבים עודכנו בהתאם. בעקבות כך, סירב רייך לבטל את הדו"ח של שושנה בן שאול: "טענותייך נבדקו ולא נמצאה עילה אשר תצדיק ביטול הודעת הקנס. אי לכך, הוחלט לדחות את בקשתך".

בתגובה לכך אומרת בן שאול: "זה פשוט אבסורד שהעירייה משיבה לנו שניתנו כמה דו"חות אזהרה לתושבים. האם בעקבות דו"חות אלו שאר התושבים אמורים לדעת על השינוי בנהלי החניה? חשוב לי לציין שמחלקת פניות הציבור לא מתפקדת ומשמשת רק כחותמת גומי. כל פעם מחזירים אותה תשובה בלי להיכנס לעובי הקורה".

עיריית הרצליה בחרה שלא להגיב.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן