דרמה נוספת בעיריית רמת השרון: ישיבת ועדת המשנה לתכנון ובניה, שהייתה אמורה להתקיים הערב (שלישי), הופסקה לאחר זמן קצר ולא התקיימה וזאת לאחר שארבעת מחבריה לא הגיעו וחבר נוסף עזב מיד לאחר תחילת הדיון. הישיבה תוכננה להיפתח בשעה 18:30, אבל לבניין העירייה הגיעו רק שלושה מחבריה (המינימום לפתיחתה): צחי שריב, יו"ר הועדה, ושני חברי הועדה: רוני בלקין וגיא קלנר. שאר ארבעת חברי הועדה: יעקב קורצקי, עידן למדן, מיכאל דורון ורביד פלד, לא התייצבו בשל מחאתם על כך שבראש הוועדה עומד מי שנפתחה נגדו אתמול חקירה בעניין הטענות לחריגות בניה בביתו, כפי שפרסמנו באתר "שרון און ליין".

מתחברים המרכז לטיפול רגשי

לאחר מספר דקות של ישיבה החליט קלנר לעזוב ולכן הישיבה הופסקה מאחר ואינה יכולה להתקיים עם שני חברי ועדה בלבד (בנוסף לאנשי המקצוע העירוניים). לאחר הישיבה הסביר קלנר: "כשנכנסתי לישיבה לא הייתה לי כוונה לפוצץ אותה, אבל לא הייתי מוכן שכאשר יש שלושה אנשים בועדה לקיים דיון על נושאים כבדים ומשמעותיים ועל הבסיס הזה אמרת לצחי שאני לא מוכן להתקדם, אלא רק בנושאים יותר קטנים. הוא אמר שהוא יקבע את סדר היום והוא לא מוכן לקבל את הבקשה שלי. לזה לא הייתי מוכן ולכן עזבתי את הישיבה. חשוב לי להדגיש שלא החרמתי את הישיבה מלכתחילה".

צחי שריב אמר בתגובה להפסקת הישיבה: "אני מקווה שלפחות בוועדת המשנה לתכנון ובניה, מהוועדות החשובות ביותר לעתיד העיר, יצליחו החברים לשים פוליטיקה בצד ולתת שירות לציבור. הוועדה תתכנס שוב בשבוע הבא".

לפני הישיבה: שריב סירב להצעה למנות לו ממלא מקום

מדובר בנדבך נוסף בפרשה סביב כהונתו של שריב בתפקיד יו"ר הוועדה תחת הטענות לחריגות בניה בביתו. כזכור, בתחילת ישיבת הועדה הקודמת לפני כשלושה שבועות תקף קורצקי את שריב שבתגובה הוציא מצלמה וצילם את קורצקי, שבתגובה לכך צילם בחזרה סרטונים, שלאחר כך עלו ברשתות החברתיות.

התפתחות נוספת בפרשה הייתה אתמול, כאשר עו"ד מיכה בלום, היועץ המשפטי של העירייה, הוציא מכתב לראש העירייה, אבי גרובר, ובו המליץ למנות לשריב ממלא מקום, בעקבות אירועי ישיבת הועדה הקודמת. עו"ד בלום הסביר במכתבו: "בטרם נפתחה הישיבה (הקודמת -ש.י.) ולאור העובדה כי בהעדרו (של שריב -ש.י.) לא ניתן לקיים את הישיבה או להמשיך ניהולה. אשר על כן, אני מציע שבכל מקרה תמנה הועדה המקומית ממלא מקום ליו"ר ועדת המשנה לתכנון ובניה".

בתגובה שיגר היום צחי שריב מכתב נוקב ותקיף לראש העירייה, אבי גרובר ובו כתב: "מדברי היועץ המשפטי עלול להיווצר הרושם שנטשתי את הישיבה (הקודמת -ש.י.) ללא סיבה נראית לעין ועקב העדרי לא התקיימה ישיבה. היות שבדברים אלו יש כדי להטעות והיות והרקע ליציאתי היה שונה ויציאתי מהישיבה נועדה לאפשר את קיומה אבק להעמיד את הדברים על דיוקם".

מתחברים המרכז לטיפול רגשי

שריב תיאר את השתלשלות העניינים בישיבה הקודמת והציג עמדה נחרצת: "היענות להצעתו של עו"ד בלום תהווה פרס לאלימות המילולית אותה נאלצתי לספוג ולכוחניות שהופגנה במניעת תחילת הישיבה. איני סבור כמובן שזו הייתה כוונת מכתבו של עו"ד בלום, אבל בפועל זו תהא התוצאה".

שריב הוסיף כי הטענות שאותן טען קורצקי בישיבה הקודמת היו ידועות לו, כמו ליתר חברי הועדה והציבור מיוני 2019 ומאז השתתף קורצקי ב-16 ישיבות של ועדת המשנה לתכנון ובניה בראשותו. "את ההסבר שנבחר למתקפה, ב- 9 ליוני, יש לחפש ברחוב בית גוברין 4 (כתובת בית הכנסת בר יוחאי – ש.י.).

בסיום מכתבו כתב שריב לגרובר: "הערב תתקיים ישיבה נוספת של הועדה. אינני יודע אם בכוונתו של קורצקי להגיע לישיבה והאם בכוונתו להשחית את זמנם של חברי הועדה ועובדי העירייה ולשבש את תחילתה גם הפעם. בכוונתי לנהל את הישיבה בהתאם לסמכותי כפי שעשיתי בכל ישיבה עד כה, אולם כפי שראינו בישיבה האחרונה, לא קשה לאדם אחד הנוהג בכוחנות למנוע מהועדה לקיים דיון. אי לכך, אבקשך להבטיח בכל האמצעים העומדים לרשותך כראש עיר ובהתאם לסמכויותיך שהישיבה תוכל להתקיים כסדרה וללא שיבושים. פגיעה נוספת בהתנהלות הועדה היום תהה פגיעה בתושבים, ביזמים ובחוק".

חבר המועצה ירון גדות אמר הערב: "אני בהחלט יכול להבין את חברי הוועדה שלא מוכנים להשתתף בישיבה שעומד בראשה מי שמתנהלת נגדו חקירה. מוטב שצחי ישעה את עצמו עד לסיום הפרשה שלו. במידה ולא יעשה זאת מועצת העיר תדון ביום ראשון בהצעה שהעלתי לפני שלושה שבועות. לא הוגן שהאג'נדה שנבחרנו עליה תוכתם ותיפגע בגלל אדם אחד".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן