הקורונה והמלחמה מאחורינו ותושבים רבים נוהרים לחופי הרחצה של הרצליה, אבל רבים מהם מגלים שהמחיר בחניונים הציבוריים העירוניים עלה משמעותית לעומת שנה שעברה.

דורון כץ נדל"ן מעוניינם למכור נכס?

מדובר על החניונים "זבולון צפון" (הגדול יותר) ו"זבולון דרום", הנמצאים משני צידיה של מסעדת "בנדיקט" בסמיכות למלון דניאל. בשנה שעברה מחיר הכניסה החד פעמי עבור תושב הרצליה עמד על 15 שקלים לעומת 30 שקלים כיום (לתושבי חוץ המחיר הוא 60 שקלים).

המחיר לשעת חניה ראשונה עומד על 16 שקלים עבור תושב חוץ וחצי מחיר, 8 שקלים, עבור תושב הרצליה. על פניו זול יותר, אבל תושבים הופתעו לראות כי הוכנס שינוי משמעותי במחיר והוא תוספת של 4 שקלים עבור כל רבע שעה נוספת (2 שקלים עבור תושב הרצליה). ולכן, חישוב פשוט מגלה שעבור שהייה של 3 שעות בים, הנחשבת שהייה ממוצעת, ישלם כעת תושב הרצליה, שיחנה בחניונים אלו, סכום של 24 שקלים לעומת 15 שקלים בשנה שעברה.

תושב הרצליה שהגיע עם משפחתו לים וחנה בחניון זבולון צפון אמר ל"שרון און ליין": "זאת פשוט חוצפה מצד העירייה להעלות את המחירים בצורה כזאת. לא ייתכן שהמחירים עלו בצורה משמעותית משנה שעברה. איפה נשמע דבר כזה? הרי רוב אלו שמשתמשים בחניונים האלו באים לים לפחות לשלוש שעות. פשוט עושים צחוק מתושבי הרצליה".

ביקשנו מעיריית הרצליה הסבר מדוע נוסף הרכיב של תשלום עבור כל רבע שעה נוספת, דבר המייקר את החניה בצורה משמעותית עבור מי שחונים מספר שעות.

מהעירייה נמסר בתגובה: "החברה לפיתוח הרצליה בע"מ מפעילה עבור עיריית הרצליה את החניונים הציבוריים בתשלום ברחבי העיר. מחירי החניה בחניונים העירוניים בתשלום נקבעים מעת לעת על ידי "פורום חניה עירוני". ככלל, העירייה ברבות השנים מכשירה חניונים ממצב של חניון ללא מערכות ממוחשבות בו התשלום מבוצע בכניסה לחניון והתעריף משקף מחיר לחניה יומית, למצב רצוי בו החניון משודרג וממוחשב ובו התשלום מבוצע בסיום החניה ועל פי הזמן בפועל בו חנה הרכב בחניון. הגביה השעתית הוגנת יותר ואינה מחייבת חונה לטווח קצר לשלם סכום גבוה יותר בכניסה. חניוני "זבולון צפון" ו"זבולון דרום" מוכנו לאחרונה ותעריף לפני המיכון היה למי שאינו תושב 40 שקלים, ולתושב 15 שקלים. לאחר המיכון הוחל התעריף המלא ותושבים זכאים ל- 50% הנחה ממחיר המחירון המלא כמו ביתר חניוני העיר, כלומר תושב משלם ליום חניה (24 שעות)  30 שקלים ומי שאינו תושב משלם ליום חניה 60 שקלים. מחירי החניה לאחר הנחת תושב לחניון מול חוף הים הינו סביר ומידתי גם בהשוואה לרשויות אחרות.

קיץ מוגזם בהרצליה יולי אוגוסט 2022. לחץ לכל האירועים בעיר

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן