תושבים ברחוב גולומב (פרויקט אשרמן הישן) טוענים למפגעי רעש בעקבות העובדה שמשאית פינוי האשפה נכנסת לרחבה הפנימית הצמודה לבית המשותף ברחוב גולומב 71 והמשרת גם את הבתים במספר 67 ו- 69.

עו"ד יניב גל, המתגורר באחד הבתים בפרויקט, שיגר פנייה לעירייה ובה ביקש להורות לחברה פינוי האשפה לחדול להיכנס לרחבה הפנימית: "כניסת משאיות פינוי האשפה אל תחום רחבת החניה ושביל הגישה הצמודים לבניין (מגודר במחסום פרטי) יוצרת מטרד של רעש וריח לדירת המגורים שלנו ושכנינו ומהווה פגיעה משמעותית באיכות חיינו".

עו"ד גל אמר ל"שרון און ליין": "המשאית נכנסת בשעת בוקר מוקדמת מאוד ועומדת במרחק של כ-3 מטרים מחלון הבית שלנו. צריך לציין שהפועלים צריכים לפנות 18 פחים משלושת הבתים המשותפים, כך שמדובר בפעולה שאורכת דקות ארוכות שבהן אנחנו סובלים מרעש כבד ומטרד ריח.

עו"ד גל מבהיר כי פנייתו לעיריית הרצליה אינה מבקשת לפגוע בפינוי האשפה, אלא רק להעבירה אל מחוץ לשטח הפרטי של התושבים (שמאחורי מחסום הכניסה), כפי שמקובל ביתר אזורי העיר מתוך שטח הרחוב הציבורי.

עו"ד גל קיבל תשובה ממנהל אגף שאיפ"ה בעירייה: "לצערנו הרב לא נוכל להיענות לבקשתך. תכנית פינוי האשפה של המבנים ברחוב גולומב 67-71 הינה מיום בנייתם של הבניינים בפרויקט אשרמן משנות ה 90. מכיוון שמפלס חדר האשפה נמוך ממפלס המדרכה הציבורית לא ניתן למשוך את מיכלי האשפה למפלס המדרכה. אם ברצונך לשנות את אופן פינוי האשפה, יש לקבל את אישורה של האסיפה הכללית ולאחר מכן להגיש תוכנית בינוי למנהל ההנדסה. בתוכנית תוצג מערכת פינוי כלי אצירת האשפה של כל הבניינים ואופן הפינוי שלהם  ואנו ניתן התייחסותנו לכך".

עו"ד גל: "תשובת העירייה אינה עולה בקנה אחד עם המציאות באזור, שכן את פחי האשפה האחרים המשמשים למחזור (כתומים וכחולים) אכן מפנות המשאיות מהרחוב הציבורי, ללא צורך בכניסה לשטח הפרטי ויצירת מטרדים. לכל היותר מדובר במאמץ קל נוסף לסחוב את הפחים".

עו"ד גל השיב לעירייה: "תשובת מנהל האגף, בכל הכבוד הראוי, אינה מקובלת ולו מהטעם הפשוט שאופן הפינוי כפי שמתבצע כעת גורם למטרד וממילא מדובר על כניסה לשטח פרטי שמחוץ לתחומי הרחוב והמדרכה הציבוריים. כלל לא ברור הכיצד להבדלי הגבהים יש כדי למנוע את משיכת הפחים למעלה הרחוב ומחוץ לתחום השטח הפרטי. אגב, כפי שנעשה גם במקומות אחרים בתחום העיר. אדגיש, כי בכניסת המשאית וצוות העובדים אל תוך השטח הפרטי יש משום יצירת מטרד רב, הן ברעש, הן בריחות הנובעים מהמשאית, והן מרעש וצעקות הנובעים באופן טבעי מכניסת כל הצוות וביצוע העבודות בתוך השטח שמתחת לחלונות הבניין. אבקשכם לשוב ולבחון את מצב הדברים, ולחזור עם תשובה רצינית והצעה לפתרון והסרת המטרד בהקדם האפשרי".

עו"ד גל מוסיף: "נראה כי לכל היותר מדובר ב"עצלנות" של מפני האשפה ושל הגורמים האמונים מטעם עיריית הרצליה להורות לקבלן כיצד לבצע את הפינוי שלא באופן היוצר מטרד ומפגע סביבתי. כעת הדברים עברו לטיפול של המשרד להגנת הסביבה והשרה העומדת בראשו ולפי הצורך גם פנייה לערכאות בתום תקופת הפגרה בימים הקרובים".

עוד מסביר עו"ד גל, כי כלל לא ברור מדוע דווקא העירייה, הכפופה לדיני המכרזים, בוחרת לעמוד לצד קבלן פינוי האשפה וההקלה עם עבודתו, במקום לפעול למציאת פתרונות לרווחת התושבים ומיגור המטרדים; וכי מצב זה בו העירייה שומרת בקפדנות על האינטרסים של קבלן חיצוני, מעלה שאלות רבות באשר לקיומם של קשרים ומעורבות עם הזוכה במכרז.

עיריית הרצליה בחרה שלא להגיב לכתבה

יש לכם מה לומר בתחומי חזות העיר, איכות הסביבה או תחבורה? אנחנו מחכים לפניות שלכם למייל: sharon@sharonline.co.il


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן