דרמה נוספת בוועדה המקומית לתכנון ובנייה הרצליה: הצעת ראש העירייה, משה פדלון, להדיח את חברת המועצה דנה אורן ינאי מוועדת המשנה ולמנות במקומה את יוסי קוממי, המשנה לראש העירייה, לא עברה אתמול לאחר שבתום הצבעה צמודה 8 חברי מועצה התנגדו להצעה ו- 7 תמכו בה.

מתחברים קבוצה לכישורים חברתיים

לאחר מכן הביא פדלון הצעה נוספת להדחתה של אורן ינאי. מאחר שהנושא לא היה על סדר היום, עזבו חברי האופוזיציה במחאה את אולם הישיבות ולכן ההצבעה עברה ברוב קולות. כזכור, כבר לפני כחודשיים בדיוק איים פדלון על דנה אורן ינאי כי יפטר אותה מחברות בוועדת המשנה.

דנה אורן ינאי הגיבה לאירועי אמש: "במליאת ועדת התכנון והבנייה הביא ראש העיר הצעה להדיח אותי. זאת, על רקע התנגדותי לפרויקטים שנויים במחלוקת, שמקדם פדלון. ראש העיר הפסיד בהצבעה. לאחר ההפסד ראש העיר החליט, שהוא מעל החוק, והגיש שוב את ההצעה בשינוי אדרת. את ההצבעה, שמנוגדת לחוק, הוא ערך ללא נוכחות האופוזיציה. ההצבעה היום נדרשה לפדלון, כדי להכשיר את פרויקטים שנויים במחלוקת. הלהיטות שלו, גרמה לו לשכוח את הגבלות החוק. ההפסד של ראש העיר הערב והמחטף שלו לאחר ההפסד, זו בדיוק הסיבה לכך שאסור לתת לו להוביל את וועדת התכנון והבנייה".

דנה אורן ינאי: "לא נאפשר לראש העיר לחטוף את הדמוקרטיה"

אורן ינאי ממשיכה: "לא יעלה על הדעת שראש העיר הופך את תכנון העיר ועתידה לכלי פוליטי. מפחיד שראש העיר מבצע מחטף שחוקיות מוטלת בספק בשל ההפסד הצורם שלו. הפסד שנבע מאי האמון שהביעו בו חברות וחברי מועצת העיר. אנו לא נאפשר לראש העיר לחטוף את הדמוקרטיה, ולנצל את כוחו ונילחם על כך בכל אמצעי חוקי. לא פחדתי אז. אני גם לא מפחדת היום. אני רק חוששת למה שיקרה בעיר, כשיש אצבע אחת פחות שלא תצביע אוטומטית לכל בקשה וגחמה".

חבר המועצה איל פביאן הוסיף: "פדלון שוב הפסיד בהצבעה בוועדה המקומית לתכנון ובנייה ונכשל בהדחת חברת וועדת משנה כיוון שאיננה משתייכת לקואליציה שלו יותר והן במינוי חבר קואליציה שלו. חברים מתוך הקואליציה שלו הצביעו נגד ההצעה שהביא, ואז במצוקתו הוא עבר לתרגילים והעלה להצבעה החלטה נוספת רק להדחת חברת וועדת המשנה. פעולתו מעידה על חולשה ומצוקה ולא הייתה צריכה להתבצע הערב. אנו יצאנו מחדר הישיבה ולא השתתפנו בהצבעה השנייה שיזם. הפעולה שנקט הערב תעבור כעת לבחינה במישור המשפטי גם כן".

לשכת ראש העירייה: "דנה אורן ינאי נצמדה בכח לעמדתה"

מטעם הוועדה המקומית לתכנון ובנייה הרצליה נמסר: "סעיף ההדחה של הגב' אורן ינאי הונח על סדר יומה של הוועדה מראש והיה ידוע לכל המשתתפים. גם חוות הדעת מאת היועצות המשפטיות של הוועדה, אשר ניתנה לבקשת חברי האופוזיציה, קבעה כי המהלך משקף את פקודת העיריות ואת דיני התכנון והבנייה, ולפיכך אושר קיום ההצבעה".

בואו להשפיע ולעשות שינוי! החממה - גינה טיפולית חברתית לתושבים עם צרכים מיוחדים ברמת השרון. בזכות תרומתכם תוכל הגינה לשרת יותר תושבים שצריכים אותה. לתרומה לחצו כאן >>

מלשכת ראש עיריית הרצליה נמסר: "מינויה של הגב' אורן-ינאי כחברה בוועדה נעשה עוד בתקופה בה הייתה חברת קואליציה. משהתפטרה ועברה לאופוזיציה, חדלה למעשה לייצג את רוב ציבור תושבי העיר. אבל, הגברת בחרה שלא להתנהל על פי כללי ההתנהגות ועל פי הקוד האתי של מועצת העיר, ובדרכה האגרסיבית נצמדה בכח לעמדתה וסירבה לוותר, מתוך מטרה להמשיך ולקדם אינטרסים פוליטיים צרים, שאינם לתועלת הכלל. לאורך תקופה ארוכה אנו רואים איך פעם אחר פעם, בתחבולות ובמעשים קטנוניים, פוגעת הגברת אורן בהתנהלות התקינה של המועצה – כפי שעשתה בישיבת התקציב, כשבחרה בדרך של פיליבסטר שהשאיר את כולנו עד השעות הקטנות של הלילה – רק כדי להראות שהיא יכולה. חברי הוועדה, מתוקף החוק, בחרו להגיד לגברת: עד כאן! לא ניתן למנוע מתושבים ותיקים לשפר את איכות חייהם ולצאת מהשיכון המתפורר לטובת בתים טובים יותר. לא ניתן לאינטרס אנוכי, של חברי מועצה, לפגוע במי שקורת הגג שלו דולפת. אני מודה לחברי הוועדה שהראו לגברת את הדלת – כל זה היה נימנע לו רק הייתה נוהגת על פי האתיקה וכללי ההתנהגות המאפיינים את רוב חברי המועצה בהם התברכה הרצליה".

גורם בעירייה הוסיף כי על פי פקודת העיריות, המפתח לוועדת המשנה הוא: 4 חברי קואליציה, 2 חברי אופוזיציה ואחד כפר שמריהו. מאחר ואת האופוזיציה מייצגים מאיה כץ ואיל פביאן, אורן ינאי למעשה לא מייצגת אף אחד.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן