מה יהיה השימוש של בית קובי ברמת השרון? גם אחרי 20 שנה, אין על כך תשובה ברורה.

לנדוור. סניף רמת השרון מתחדש ואתם נהנים מהטבה מיוחדת! ספרו לי עוד>>

בית קובי הוקם בשנת 2000 כהנצחה לזכרו של קובי בן שם ז"ל שנהרג באסון המסוקים בפברואר 1997. אביו אלי, יו"ר יד לבנים ומי שהדליק משואה ביום העצמאות 2020, יזם את הקמת הבית ומימן את הקמת שלד הבניין, הנמצא בסמוך לרחוב בן גוריון ברמת השרון, בחלקה המערבי של העיר.

מזה כ- 20 שנה הבניין עומד כשלד. חילוקי דעות והתנגדויות שכנים מנעו עם השנים את השלמתו. כעת, הנושא חזר לסדר היום הציבורי ברמת השרון בעקבות ההצעה לסדר שהעלה חבר המועצה עידן למדן בישיבת המועצה שהתקיימה שלשום (ראשון).

בתום דיון ארוך ומייגע, נחצתה המועצה לשניים: מחצית מחברי המועצה תמכו בהצעתו של למדן שבית קובי ישמש כבית למתנדב ומרכז התנדבות עירוני שיופעל על ידי מגוונים ומחצית מחברי המועצה תמכו בהצעה שמקדם מזה שלוש שנים דני לביא, סגן ראש העירייה ומחזיק תיק התרבות, לפיה בית קובי ישמש כמוזיאון לאמנות, מרכז אמנות ומחול ואודיטוריום, הצעה שבה תומך גם ראש העירייה, אבי גרובר.

ועד שזה יקרה, קבלו הצצה למראה המוזנח והעלוב של בית קובי היום, שבוודאי לא מכבד את זכרו של קובי בן שם ז"ל. טוב תעשה עיריית רמת השרון אם לפחות תגדר את המתחם בצורה ראויה ורצינית כדי שלא תתאפשר הכניסה למבנה.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן