הוד השרון זכתה בקול קורא במיזם "אפשריבריא" 2022, במסגרתו תקבל העירייה תקציב ותמיכה לקידום בריאות בעיר.

בואו להשפיע ולעשות שינוי! החממה - גינה טיפולית חברתית לתושבים עם צרכים מיוחדים ברמת השרון. בזכות תרומתכם תוכל הגינה לשרת יותר תושבים שצריכים אותה. לתרומה לחצו כאן >>

תוכנית קידום הבריאות העירונית, שהציגה העירייה במסגרת הקול הקורא, הוגשה על ידי מורן שומרת, מנהלת מדור הבריאות העירוני ודיאטנית קלינית. התוכנית כוללת גיוס תזונאית עירונית, קידום אורח חיים בריא בכל שכבות האוכלוסייה, צמצום שימוש בכלים חד פעמיים ועוד.

ההחלטה על זכיית העירייה בקול הקורא התקבלה בתזמון מושלם ובעיצומו של "אביב של בריאות וקיימות" בעיר, כאשר לאחרונה נערך בפארק האקולוגי בהוד השרון אירוע בריאות וקיימות בשיתוף עמותת כנפיים של קרמבו ותנועות הנוער.

משרדי הבריאות, החינוך, והתרבות והספורט מובילים במסגרת התכנית הלאומית "אפשריבריא" מאמץ משותף ברמה הארצית והמקומית לקידום התזונה הבריאה והפעילות הגופנית בישראל.

מדור הבריאות בעיריית הוד השרון הציב לעצמו כמה יעדים ובהם:

– הפיכת כל מוסדות החינוך בעיר למקדמי בריאות.

הדר פז טיפול נפשי באומנות

–  המשך הפצה ופרסום תכנים מקדמי בריאות.

– צמצום פערים בריאותיים.

– קידום תוכנית לביטחון תזונתי.

– הצטרפות לאמנת מילאנו לעידוד התושבות והתושבים לאמץ מזון בריא ובר קיימא.

ראש עיריית הוד השרון, אמיר כוכבי: "הצטרפות לתוכנית 'אפשריבריא' היא חלק מתפיסת האחריות העירונית הכוללת של לקיחת אחריות על רווחת ובריאות תושבות ותושבי העיר וטיפול באתגרי האקלים באופן רב מערכתי. הזכייה תסייע לנו בגיבוש כלים עירוניים לקידום בריאות, כושר גופני וקיימות בקרב התושבות והתושבים בני כל הגילאים. אני מודה לחבר המועצה רן יקיר יו״ר הוועדה לאיכות הסביבה, למורן שומרת, מנהלת מדור הבריאות העירוני ולכל הצוות על ההירתמות למשימה ועל המחויבות לקידום הבריאות בהוד השרון".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן