למרות רוב בקואליציה העירונית לא הצליח עדיין ראש עיריית רמת השרון, אבי גרובר, להביא את התקציב השנתי לאישור ועדת הכספים ומועצת העיר. רוני בלקין, חבר האופוזיציה שהתמודד מולו בבחירות לראשות העיר, מותח ביקורת נוקבת על הסחבת בהגשת התקציב

עיריית רמת השרון זכתה לאחרונה לעמוד בראש דירוג היציבות הפיננסית (בערים מעל 40 אלף תושבים), אבל מצד שני חודש מרץ כבר כאן ותקציב העירייה לשנת 2020 עדיין לא אושר, לא בועדת הכספים ולא במועצת העיר.

בשנתיים האחרונות היו לראש עיריית רמת השרון נסיבות מקלות בהגשת תקציב באיחור. לפני כשנתיים התקשה גרובר להעביר את התקציב ללא רוב במועצה (מועצה לעומתית) והתקציב עבר רק בניסיון החמישי בסוף חודש מאי 2018 וגם זאת לאחר התערבות משרד הפנים. אשתקד הגשת התקציב התעכבה בגלל הבחירות לראשות העיר שהתקיימו בסוף 2018.

הפעם, המצב שונה לחלוטין. גרובר נהנה מתמיכה רחבה במועצת העיר, כאשר הקואליציה שלו מונה 14 חברי מועצה מול שלושה חברי מועצה בלבד באופוזיציה, אבל למרות זאת התקציב עדיין לא הובא לאישור ועדת הכספים ומועצת העיר. רק לשם השוואה, בהרצליה אושר התקציב לשנת 2020 כבר באמצע חודש נובמבר האחרון, כמעט לפני ארבעה חודשים.

חבר המועצה רוני בלקין מהאופוזיציה שהתמודד מול גרובר בבחירות, מותח ביקורת על הסחבת בהגשת התקציב:

"התקציב מתעכב והעולם שותק. תכנון תקציב, בניית תקציב, אישור תקציב ופיקוח על התנהלות תקציבית הינם אחת מאבני היסוד של ארגון. התקציב הינו כלי ניהולי עיקרי המשרת את מנהלי הארגון ואת הדירקטוריון על מנת להכווין ולקבוע סדרי עדיפויות ועל מנת לפקח ולוודא התנהלות בתוך מסגרת מתוכננת. ומה המצב אצלנו, בעיריית רמת השרון? ועדת הכספים של עיריית רמת השרון אינה מתכנסת, אינה מקבלת דיווחים שוטפים או עיתיים, אינה מפקחת על ההתנהלות התקציבית במהלך השנה, אינה מופעלת באופן אפקטיבי במהלך השנה, ולמעשה כונסה רק בהכנת תקציב 2019, לדיון הכנה פורמלי טרם הצגת התקציב לאישור מליאת מועצת העיר".

בלקין מוסיף:

בעל.ת עסוק, רוצה שיכירו אותך? לקבלת חשיפות שיא בשרון אונליין לחצ.י כאן!

"במועצת העיר רמת השרון קיימת כיום קואליציה המושתתת על 14 מתוך 17 חברי מליאת מועצת העיר. זהו רוב מוחץ המאפשר תפקוד שוטף ללא הפרעות. למרות קואליציה כה רחבה לא הצליח ראש העיר, עד סוף פברואר 2020, להציג טיוטת תקציב לשנת 2020 לדיון בוועדת הכספים ובוודאי שלא לאשר את התקציב במליאת מועצת העיר. טיעוני העבר של מועצה לעומתית אינם תקפים כיום ואני תמה כיצד חברי למליאת מועצת העיר, שהינם שותפים לאחריותנו הציבורית כדירקטוריון העירייה, מקבלים בשתיקה את המצב הבלתי מתקבל על הדעת לפיו העיר מתנהלת, זו השנה השנייה ברציפות, בהרכב מועצת העיר הנוכחית, ללא תקציב שמאושר בנוהל סדור, תקין ובמועד. חודשים לאחר תחילת שנת התקציב 2020 הליך אישור טיוטת התקציב בוועדה ובמליאת מועצת העיר עדיין לא החל".

חבר המועצה ירון גדות הוסיף:

"העובדה שבחודש מרץ לא אושר עדיין תקציב 2020 ברמת השרון היא מחדל של ראש העיר והקואליציה שלו. לא משנה מה התירוצים ומה הסיפורים ככה לא מנהלים עיר בצורה אחראית וזה מצטרף למקרים נוספים שבהם ראינו את ניהולו הכושל של גרובר"

מהעירייה נמסר בתגובה:

"התקציב נמצא כעת בדיונים אחרונים לפני הגשה לועדת כספים ולאחר מכן למועצת העיר. ראש העירייה, לצד כל גורמי המקצוע, עושה לילות כימים על מנת שתקציב העירייה ימקסם את השירות לתושב ובד בבד יהיה יעיל וחסכוני. לא בכדי דורגה העירייה רק לאחרונה במקום הראשון בדירוג הערים היציבות מבין כלל ערי ישראל".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן