מרפאת הפרעות תנועה רב מקצועית המיועדת לחולי פרקינסון נפתחה במרכז הרפואי מאיר בכפר סבא.

יש לכם רגישות? תתחברו לאתר הרווחה והחברה של ישראל!

בכל ביקור יקבלו החולים מענה וטיפול על ידי צוות מקצועי רב תחומי שיראה את המטופל בביקור מרוכז במקום מספר ביקורים לכל מומחה במועד שונה למען רפואה אישית ומדויקת.

מחלת הפרקינסון היא מחלה נוירולוגית ניוונית כרונית הבאה לידי ביטוי במגוון סימפטומים הקשורים למערכת התנועה ולמערכות נוספות. הפרעות התנועה כוללות רעד, נוקשות, איטיות כללית והפרעת הליכה, חוסר יציבות עד כדי נפילות. בנוסף, עלולה להיגרם פגיעה במערכות נוספות, המביאה לשינויים במצב הרוח, בעיקר לדיכאון ולחרדה, ירידה קוגניטיבית, הפרעות בדיבור ובבליעה, עצירות, חוסר שליטה על השתן והפרעה לאיכות השינה.

לאור מגוון התסמינים הנרחב, חלק ניכר מן החולים זקוקים לטיפול של צוות רב מטפלים הכולל נוירולוג מומחה להפרעות תנועה, פיזיותרפיסט, מרפא בעיסוק, קלינאית תקשורת, עובד סוציאלי, דיאטנית. טיפול ע"י צוות רב מטפלים מאפשר התייחסות מיטבית למכלול הבעיות הנגרמות עקב המחלה.

הטיפול במחלה כולל אמצעים תרופתיים ולא תרופתיים שמשפרים את תסמיני המחלה ואת איכות חיי המטופל.

"הצורך של המטופלים בבדיקה וההערכה על ידי מספר רב של אנשי צוות רפואי מקשה עליהם ובמיוחד בעבור אלו הסובלים מקושי בהתניידות. כתוצאה מכך הם אינם מבצעים את הבדיקות המומלצות והדבר פוגע ביעילות הטיפול", מסבירים ד"ר מאיר קסטנבאום, מנהל מרפאת הפרעות תנועה וד"ר נירית לב, מנהלת המחלקה הנוירולוגית במרכז רפואי מאיר מקבוצת כללית. "במסגרת מרפאת הפרעות תנועה במאיר אנו פותחים שירות חדש של טיפול מרוכז ע"י צוות רב מקצועי".

בעל.ת עסוק, רוצה שיכירו אותך? לקבלת חשיפות שיא בשרון אונליין לחצ.י כאן!
ד"ר מאיר קסטנבאום. צילום: דוברות בית החולים מאיר

ד"ר מאיר קסטנבאום. צילום: דוברות בית החולים מאיר

השירות כולל שמונה מפגשים חד שבועיים בני כ-4.5 שעות לערך בהם המטופל ייבדק ע"י נוירולוג, ייפגש עם אחות המרפאה להפרעות תנועה, ובנוסף יעבור הערכה וטיפול ע"י פיזיותרפיסט, קלינאית תקשורת ומרפאה בעיסוק על מנת להעריך ולטפל בהפרעה התנועתית, הקוגניטיבית, תפקודי הדיבור והבליעה.

"באמצעות הערכה וטיפול מתמשך ומקיף ע"י צוות רב מקצועי ניתן יהיה לשפר ולהתאים את הטיפול לצרכיו האישיים של המטופל בצורה טובה יותר מאשר הערכה כל פעם בנפרד ע"י איש צוות רפואי אחר" מסבירים ד"ר קסטנבאום וד"ר לב. "כמו כן, המטופל יקבל כלים להתמודדות באמצעות תרגילים והמלצות להתאמת הבית לשלב המחלה. בנוסף קיים יתרון משמעותי של נוחות לחולה ובני משפחתו שידרשו להגיע לביקור אחד במרפאה במקום מספר ביקורים לבעלי המקצוע השונים במועדים שונים".

השירות יינתן למטופלי כלל קופות החולים עם אבחנה של מחלת פרקינסון, לאחר שנבדקו פעם אחת לפחות במסגרת המרפאה להפרעות תנועה במאיר. מודל זה של טיפול באמצעות צוות רב מקצועי במסגרת ביקור מרוכז אינו קיים בארץ ומהווה חלק בלתי נפרד מחשיבה מתמדת במרכז הרפואי להעניק טיפול  תוך התייחסות הוליסטית ואישית למגוון הבעיות הרפואיות של המטופל. שירות זה צפוי לסייע בהקטנת סיבוכים של המחלה כולל צמצום נפילות, שברים, אשפוזים, סיבוכים של הפרעות בבליעה, סיבוכים של ירידה קוגניטיבית ועוד.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן