בצעד אמיץ, הציב עצמו ראש עיריית הרצליה, משה פדלון בחזית המאבק נגד ניסיון ההפיכה המשטרית.

יחד נדליק את האור. חנוכה 2023. פרטים על הדלקת הנרות והפעילוית בעיר, באתר ובפייסבוק של העירייה

פדלון נמנה על קבוצה של ראשי רשויות מקומיות מכל קצוות הקשת הפוליטית בישראל שיפתחו החל מהבוקר (שני, 27.3)  בשביתת רעב בירושלים מול משרד ראש הממשלה – זאת, בדרישה לעצור את המשבר העצום והאסון שישראל דוהרת אליו, למנוע את הפגיעה בביטחון המדינה ובשלמות ואחדות העם.

ראשי הרשויות קוראים לעצור את מירוץ החקיקה, לקיים הליך הידברות ולאפשר למדינה להתמודד מול האתגרים הביטחוניים האדירים הניצבים מולה.

"קמתי הבוקר עם  תחושה שלצערי אני מכיר היטב אחרי שנים של שירות צבאי בצה"ל – בתחושה של בוקר של אחרי קרב. ההבדל הוא שאחרי קרב, קשה ככל שיהיה, תמיד חשנו מאוחדים…הבוקר הזה אני קם בתחושת קרע עמוק ומדמם", ציין פדלון הבוקר (שני, 27.3).

ראש עיריית הרצליה הוסיף: "הגענו לדקה ה-99… חייבים לעצור ועכשיו. אני מבקש מראש הממשלה ללחוץ על הברקסים. אני חושב שהדרך היחידה שלו כעת היא לקרוא עוד היום, הבוקר, להקמת ממשלת אחדות לאומית. הגענו לשלב האין ברירה ואסור לנו להתדרדר למלחמת אחים שהלילה האחרון הוכיח לנו שאנו רק פסע ממנה. ראש הממשלה לא יכול להמשיך ולדבר ולהסביר… חייב לייצר עצירה דרמטית ולהרגיע את הציבור. אני מאמין בעם ישראל. אני מאמין שמה שקורה עכשיו זה שבר – שבר שאפשר לצמוח ממנו".

במקביל, מנכ"ל עיריית הרצליה עו"ד אהוד לזר כתב למנהלי העירייה: "כחברה ישראלית חווינו ערב קשה ומלא יצר שבא אחרי תקופה בה הערכים שלנו עמדו בפני מבחן. מבלי לנקוט עמדה פוליטית בעד או נגד הרפורמה, אירועי היומיים האחרונים היו לנו תמרור אזהרה חריג כחברה אזרחית. אזרחי המדינה על כל גווני הקשת הפוליטית זעקו את קולם בטון גבוה- הביטחון, הזהות הלאומית, הלכידות והאחווה- הם לא כלים פוליטיים. אי אפשר להמשיך בשגרת חיינו כאילו דבר לא קרה. שעת המבחן הקשה הזו היא גם הזדמנות גדולה לשיח- ואסור לנו לפספס אותה. אני מעודד אתכם לקיים דיאלוג עם העובדים בכל היחידות והאגפים כדי לתת ביטוי לתחושות המורכבות שמלוות אותנו. זה אינו שיח בעד או נגד הממשלה, זה שיח בעדנו- בעד הישראלים, בעד חברה ועם חסונים ומלוכדים".

יחד נדליק את האור. חנוכה 2023. פרטים על הדלקת הנרות והפעילוית בעיר, באתר ובפייסבוק של העירייה

 


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן