אתמול (שני, 20.6) נמצא דולפין מת בחופי הרצליה. המציל המוכר רועי בר דוד מחוף זבולון בעיר אשר הגיע בשעות הבוקר לסוכה, הבחין בדולפין במרחק של כ-20 מטרים מהחוף, כאשר הדולפין כבר היה ככל הנראה ללא רוח חיים.

גרים בשרון? תהיו היפר לוקאליים

רועי דאג לחילוץ הדולפין מהמים באמצעות חסקה והזעיק את מחמ"לי (מרכז חקר, מידע וסיוע ליונקים ימיים בישראל) ויחד הם ביצעו מאמצי החייאה אך ללא הואיל.

הדולפין המת על החוף. צילום: רועי בר דוד

הדולפין המת על החוף. צילום: רועי בר דוד

בר דוד סיפר ל"שרון אונליין": "ישבתי בתחנת ההצלה והסתכלתי למים ופתאום ראיתי משהו גדול במים. שלחתי את מוטי בן הרוש, המציל שעובד איתי, עם חסקה למים והוא מצא את הדולפין וחילץ אותו מהמים. הוצאנו אותו מהים בלי חבלים, הכל בידיים. בדקתי אותו מכל הכיוונים וראיתי שיש לו חתך בראש, אולי ממנוע של סירה. למרבה הצער הוא היה כבר מת. זה היה גור. ניסו לעשות לו החייאה אבל כבר אי אפשר היה להציל אותו"

הוא הוסיף: "עשו נתיחה לאחר המוות וראו שהוא קיבל מכה בראש מאיזה סירה או ממכמורתן. בהתחלה  'מחמלי' אמרו לי מה לעשות – לשים מעל לדולפין שמשיות ומגבות רטובות, עשינו הכל אבל זה לא עזר. זה מאוד עצוב לראות את זה. דולפין זאת חיה מקסימה שעוזרת לאוטיסטים ובכלל לאנשים. אני בכיתי. לפני עשרים שנה נתקלתי בדולפין על החוף ומאז לא נתקלתי בדולפין עד עכשיו. ניתחו אותו ואמרו שזה היה גור די צעיר באורך שני מטר ו-98 קילו. זה ממש עצוב לי".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן