תופעה חדשה בהרצליה: מסוקים נוחתים וממריאים בסמוך לבתי תושבים ממערב לשכונת הרצליה הירוקה. בחודשים האחרונים מבחינים דיירי רחוב ז'בוטינסקי והאזור כי מדי יום מתקיימות מספר המראות ונחיתות ממש מול עיניהם, בשטח שבין השדות לנתיבי איילון צפון (בתמונה – בשטח שמאחורי העצים הגבוהים).

מתחברים המרכז לטיפול רגשי

המצב האבסורדי שבו מסוקים נוחתים בשטח העיר נובע משתי סיבות: בשל פסיקת בג"צ על כך שהחל מינואר 2018 אסור לבצע טיסות מסחריות משדה התעופה הרצליה ובנוסף סגירתו לפני כשנה, ביולי 2019, של שדה התעופה "שדה דב" בתל אביב שבו התקיימו בעבר טיסות מסחריות.

תושבת המתגוררת בבניין המשותף ברחוב ז'בוטינסקי 38 בהרצליה מספרת: "התופעה של נחיתות והמראות מסוקים בשטח מולנו החלה קצת לפני תקופת הקורונה. הבנו שזה בגלל סגירת שדה דב ובגלל שאסור למסוקים לנחות ולהמריא לטיסות מסחריות משדה התעופה בהרצליה. אנחנו רואים אנשים מגיעים לשם ברכב ומחכים למסוק שיקח אותם וההיפך – מסוק נוחת ורכב שמגיע לאסוף את הנוסעים".

התושבת מציינת: "אני לא יכולה להגיד שזה מפגע רעש של ממש כי זה קורה כמה פעמים ביום, אבל נראה לנו מוזר שככה מאפשרים למסוקים לנחות ולהמריא בשטח שקרוב לבתים, חוטי חשמל ולכביש מרכזי כמו נתיבי איילון. לנו כתושבים זה נראה כמו מפגע בטיחותי שכדאי שהרשויות יתנו על כך את הדין. איזה מין דבר זה, שמסוק יכול לנחות איפה שהוא רוצה? לקחו שטח פתוח והפכו אותו פשוט למנחת מסוקים. מדוע צריך לסכן את תושבי הרצליה בגלל שאסור לנחות ולהמריא בשדה התעופה בהרצליה ובגלל סגירת שדה דב?"

לדבריה, פניותיהם לעירייה כדי לקבל הסבר לתופעה לא הועילה: "בעירייה לא ממש התייחסו לטענות שלנו והיפנו אתונו למשטרה. כתושבי העיר, מעניין אותנו מאוד אם הדבר נעשה באישור העירייה או לא".

מעיריית הרצליה נמסר בתגובה: הנושא בטיפול משטרת ישראל ורשות שדות התעופה.

דורון כץ נדל"ן מעוניינם לקנות נכס?
המראת מסוק בשטח שממערב להרצליה הירוקה

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן